У Вінниці намагаються привласнити землі Вінницького обласного протитуберкульозного диспансеру №2. Так пояснив ліквідацію закладу сьогодні, під час брифінгу у Вінниці народний депутат Дмитро Добродомов.
– Диспансер ліквідовують у місті, в якому офіційно вдвічі збільшилась кількість хворих на туберкульоз, а на обліку перебуває 125 хворих з відкритою формою цієї хвороби. Виникає питання: для чого це все робилось? Навіть поверхневий аналіз, а я під час минулого приїзду до Вінниці відвідував тубдиспансер, показує, що мова йде про банальне відбирання території у парковій зоні. Вся ця схема реалізовувалось заради цього, – сказав Дмитро Добродомов. За його словами, у випадку з тубдиспансером відбулося нехтування законодавчими нормами та висновками комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я.
Юрист Олексій Мусіровський, який оскаржує рішення про ліквідацію тубдиспансеру у суді, каже, що вінницька облдержадміністрація «згадала» про висновки комітету лише зараз.
Вони мають намір скасувати рішення облради про ліквідацію тубдиспансеру. Але виникла правова колізія. З майна тубдиспансеру міській раді передали будівлю, а обласному закладу «Фтизіатрія» – обладнання: флюрографи, автомобілі, реактиви. Фактично, усім користується міська клінічна лікарня №1 без погодження обох рад, – говорить юрист.
За його словами, на момент перетворення тубдиспансеру у фтизіатричне відділення міської клінічної лікарні №1, Вінницька міська рада не прийняла низки рішень, за якими таке перетворення ставало б можливим.
Всі ці рішення міська рада прийняла лише 30 вересня цього року, що є грубим порушенням. Навіщо було вчиняти такі складні дії з ліквідацією, навіщо витрачати стільки бюджетних коштів і йти всупереч висновкам комітету Верховної Ради? – говорить Мусіровський.
Намагання обласної влади зараз повернути все на свої місця, юрист вважає чистим популізмом, щоб не було предмету спору для судового розгляду. Олексій Мусіровський стверджує, що в будь-якому випадку, буде наполягати на достроковому припиненні повноважень вінницької обласної ради. Нагадує, у кримінальному кодексі передбачена відповідальність за незаконне скорочення існуючої мережі лікувальних закладів.
Нагадаємо, що Вінницький обласний протитуберкульозний диспансер №2 було ліквідовано рішенням Вінницької обласної ради 15 липня 2016 року на дев’ятій позачерговій сесії.