Нечисленний мітинг перед мерією, не допуск до сесійної зали помічника депутата міської ради, рішення про страхування військових, які відправляються в АТО, зняття з порядку денного проекту рішення про передачу в оренду лісової ділянки загальною площею 2,7 гектара біля Соцького озера. Такою видалася остання сесія міської ради, що відбулася у п’ятницю 18 листопада.
«19 питання»
Ранок п’ятниці під стінами міської ради почався з невеликого мітингу, де вінничани вимагали припинити «дерибан» вінницьких лісів. Кілька десятків людей прийшли до мерії з плакатами «Розікрали землі, взялися за ліс?», «Ні питанню 19», «Чи не тому народ бідує, що влада жирує?». Люди вимагали зняти з розгляду проект рішення про передачу 2,7 гектарів лісу на Кореї біля Соцького озера благодійній організації з Києва. Це питання набрало розголосу за декілька днів до сесії, коли депутат міської ради Ганна Давиденко у своїй сторінці в соцмережі фейсбук написала про наміри віддати майже три гектари лісу невідомому фонду. У порядку денному сесії це питання було під номером 19.:
– Саме цей шматок лісу збираються віддати благодійному фонду. На площі у понад 2 га планують звести спальні корпуси – 5 штук; спортивні майданчики – 2 штуки; будинок для відпочинку – 2 штуки; їдальню; адміністративний корпус; актову залу; душові – 5 штук; медичний корпус – 1 шт; літній павільйон та вбиральні, – написала Ганна Давиденко на своїй сторінці у мережі Фейсбук.
Пізніше стало відомо, що питання про передачу лісу все ж таки було знято з порядку денного сесії:
– Про Соцьке озеро. Ми подали в прокуратуру заяву щодо перевірки законності проекту рішення ВМР про виділення лісу благодійному фонду. Буквально після мого посту у ФБ, що ми збираємося це зробити мені передзвонили з міської ради і повідомили про те, що це питання знято з розгляду порядку денного, – зазначила на своїй сторінці у Фейсбук Ганна Давиденко.
«Прозорі» турнікети
Фото Сергія Хіміча. 33-й канал
Саме з цією ситуацією пов’язує свій недопуск до сесійної зали помічниця депутатки Ганни Давиденко Юлія Піскунова:
– Мене вперше не пустили на сесію за час, коли я є помічником депутата. Були набагато більші пікети, мене пускали. Мене завжди забирають посвідченнями з депутатської кімнати, і я вільно пересуваюсь, а на сесію мене завжди по моєму посвідченню помічника депутата пускали, – розповідає помічниця. Мені здається, що це пов’язано саме з питанням №19. Депутату Ганні Давиденко хотіли цим показати , хто в місті «хазяїн».
Щоб довести свою правоту Юлія Піскунова викликала поліцію, але потрапити на сесію їй так і не вдалося. Поліцейські лише відібрали в неї пояснення.
– Муніципальна поліція виставила себе дурниками, коли я почала апелювати законами. Вони мовчали і єдине, що вказували на табличку, де написано, що по одній пластиковій внутрішній перепустці можна пропустити тільки одну людину, – каже Юлія.
«Подвійне страхування»
На сесії депутати прийняли низку рішень, зокрема, рішення про страхування життя і здоров’я військовослужбовців, які відправляться в зону АТО в 2017 році.
– У 2017 році життя і здоров’я всіх вінницьких бійців, які йдуть в зону АТО, будуть страхуватися за рахунок міського бюджету. Цей механізм дозволить в разі отримання військовими важких поранень збільшити виплати на лікування до 50 тисяч гривень і зробити цей процес більш зрозумілим і оперативним, – прокоментував вінницький міський голова Сергій Моргунов.
Фактично своїм рішенням депутатський корпус Вінниці вирішив «підстрахувати» державу. Як прокоментував адвокат, керуючий партнер Подільського юридичного центру Михайло Козачук, всі військовослужбовці в обов’язковому порядку застраховані за рахунок держави.
– У січні 2014 року в відповідно до ст. 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» урядом було прийнято постанову №975 від 25.12.2013, яким визначено порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори або для проходження служби у військовому резерві. Тобто передбачена виплата одноразової грошової допомоги за рахунок бюджетних коштів. Страхування, про яке йде мова, як я розумію, буде здійснено за рахунок коштів місцевого бюджету. Нічого поганого в такому страхуванні немає, звичайно, якщо в умови страхування не буде закладена корупційна складова і якщо не буде ускладнена процедура підтвердження настання страхового випадку. Також важливим є співвідношення вкладених у страхування коштів з розміром виплат при настанні страхового випадку, – вважає Козачук.
Загалом на 13 сесії сьомого скликання були присутні 49 депутатів міської ради. Вони прийняли близько тридцяти рішень.