На Театральній, 20 з`явиться об`єкт торгівлі, землю під який продадуть “на неконкурентних засадах”. А біля храму на Келецькій віряни зможуть побудувати недільну школу з басейном
Приблизно півтори години знадобилося депутатам Вінницької міської ради, аби проголосувати за 44 питання порядку денного чергового пленарного засідання, яке відбулося 28 квітня. Серед присутніх у залі засідань ВМР був навіть Ігор Ткачук, якого ЧЕСНО назвало одним із кандидатів на відкликання.
Якщо не рахувати фінального виступу громадського активіста Андрія Верича, який вкотре звернувся до міського голови Вінниці Сергія Моргунова із закликом публічно, а не в сесійному залі перед депутатами, прозвітувати про свою діяльність, це пленарне засідання можна назвати нудним: ані дискусій, ані перепалок чи сутичок.
Трошки різноманіття у хід голосування вніс короткий збій системи. Тож за 15 питання депутатам довелося голосувати вручну.
Загалом свої голоси обранці громади віддавали з традиційною одностайністю: кількість тих, хто голосував «за», коливалась у межах 50-52 (саме стільки депутатів були присутні на пленарному засіданні). Винятком були земельні питання, коли кількість голосів «за» знижувалася до трохи більше, ніж 40.
– Бачу, хтось проти громадян у нас, – зауважив Сергій Моргунов, акцентуючи увагу присутніх на тому, що цими рішеннями було зокрема надано землю майже 40 учасникам АТО.
Ще одна негативна ремарка – в адресу тих, хто відмовився підтримати продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 0, 1964 га по вул. Театральна, 20 у Вінниці. Її “на неконкурентних засадах відповідно до договору купівлі-продажу” придбає товариство з обмеженою відповідальністю «Експедіа» для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.
Це питання за №32 отримало лише 39 голосів «за».
– Хтось проти того, аби до міського бюджету надійшло додатково два мільйони гривень, – відреагував міський голова.
Аутсайдером за кількістю голосів підтримки стало і питання №44 щодо будівництва 14-поверхового будинку на місці ресторану «Кельце» на перехресті вулиці Келецької та проспекту Космонавтів. Воно з`явилося у порядку денному перед самим пленарним засіданням і отримало 41 голос «за».
– З`явився інвестор, який готовий взяти участь в аукціоні щодо викупу відповідних боргів відповідного банку. Ми даємо дозвіл, що готові з цим інвестором співпрацювати. Перша позиція, яку повинен зробити інвестор щодо визначення об`ємів і можливостей реконструкції чи будівництва на цій території, – це проведення громадських слухань. Друга – це розгляд всіх позицій, які стосуються надання вихідних умов та обмежень щодо можливості даного будівництва. Але без проведення громадських слухань, без затвердження цього проекту громадою ніякі рішення прийматися не будуть, – повідомив перед початком голосування Сергій Моргунов.
Також депутати 46 голосами ухвалили два питання: «Про надання дозволу на внесення змін до Плану червоних ліній міста Вінниці» та «Про розроблення «Проекту внесення змін до Плану зонування м. Вінниці».
– Міська рада сьогодні тільки дала дозвіл на внесення змін до плану червоних ліній. Цей перелік включає перш за все території, які приєднані до Вінниці з 2015 року і на яких або не було взагалі червоних ліній, або вони були невірно вказані, – прокоментував директор департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради Олександр Рекута.
За його словами, це стосується, зокрема, виїзду з Київського шосе за водоканал у бік Стрижавки та червоних ліній навколо розв`язки з об`їзною дорогою. Ще одна ділянка, яка підлягає виправленню, – біля Хрестовоздвиженського храму на Келецькій:
– Там колись був розворот трамвайної колії, і червона лінія обходила її, це був елемент дорожньо-транспортної структури. Зараз ця червона лінія вирівнюється зокрема у зв`язку з тим, що громада храму буде далі облаштовувати цю територію, будувати недільну школу з адмінкорпусом та басейном, – зазначив Олександр Рекута.
Що стосується зміни зонування, то вони у першу чергу торкнуться територій, які сьогодні мають статус виробничого призначення, але фактично за призначенням зовсім або майже не використовуються. Їх, за погодженням із Мінрегіонбудом, переведуть у статус зон реабілітації:
– Це території, на яких або продовжуватиметься виробнича діяльність без збільшення потужностей, або їх будуть використовувати для інших потреб через розробку детального плану територій. Таким чином змінили своє призначення комунально-складські території в районі вулиці Костя Широцького (Щорса) та колишнього хімзаводу, де зараз здійснюється забудова. Також мова йде про фабрику «Райдуга» на Старому місті, яка фактично вже не працює. Її спочатку переведуть у зону реабілітації, а потім міська рада визначатиме її призначення, – розповів Олександр Рекута.