Представники міжнародної організації IREX, які координують Програму Партнерства у галузі мас-медіа в Україні (UMPР) зустрілись із командою Вінницької агенції журналістських розслідувань, яке цьогоріч стала переможцем конкурсу для участі у Програмі обмінів між партнерськими організаціями США та України.
Медіа-експерт, тренер з журналістики IREX U-Media Олег Хоменок, керівник програми IREX in Ukraine /UMPP Світлана Жолобайло та проектний менеджер Олена Чепурна познайомились з представниками Агенції.
– Ми готові відправити на стажування представників від вашої агенції вже на початку березня, – повідомила менеджер представництва Світлана Жолобайло під час зустрічі.
Для участі у спільному проекті відберуть трьох вінницьких журналістів-розслідувачів. Вони пройдуть тижневе стажування в США, де будуть переймати досвід у журналістів-розслідувачів США з партнерських організацій, які братимуть участь у проекті.
Після цієї поїздки двоє представників з США приїдуть до Вінниці. Впродовж тижня вони візьмуть участь у тренінгах, семінарах, зустрічах, спільно з вінницькими колегами з Агенції будуть займатися журналістськими розслідуваннями.
Які саме партнери працюватимуть з командою Агенції, поки що невідомо.
Партнерською організацією можуть бути як агенції журналістських розслідувань, що працюють в США як НГО, так і комерційні структури, де є відділ журналістських розслідувань.
Для прикладу, навели відділи розслідувань, що працюють в рамках таких потужних щоденних американських газет як The Arizona Republic та The New York Times, які вже брали участь у програмах обміну у попередні роки.
– Ми допомагаємо встановити відносини між партнерами, а від вас вже залежить, як ви зможете їх продовжити і підтримати, – зауважила Світлана Жолобайло.
Підбиратимуть американських партнерів в залежності від потреб, які наразі має колектив Агенції.
Українська програма партнерства у галузі мас-медіа розпочата у 2002 році за фінансової підтримки Бюро у справах освіти та культури Державного Департаменту США. Нині її реалізують завдяки фінансовій підтримці Відділу Преси та Культури Посольства США в Україні. Націлена вона на розвиток партнерства регіональних ЗМІ. Завдяки даній ініціативі незалежні українські мас-медіа організації можуть вдосконалити свої знання, уміння та навички з бізнесу, менеджменту та маркетингу та набути досвід спілкування з іноземними партнерами для розвитку майбутніх міжнародних медіа проектів.
Світлана Жолобайло зазначила, що першими учасниками таких міжнародних програм були друковані засоби масової інформації. Згодом долучились радіостанції, телебачення і онлайн-видання. Три роки тому до програм обміну почали залучати і агенції журналістських розслідувань. Випускниками Програми наразі є журналісти-розслідувачі з Миколаєва, Львову, Києва, Рівного. Вони стажувались у відділах журналістських розслідувань потужних друкованих видань та НГО США.
За словами представників IREX, даний проект не є короткочасним. Спілкування між учасниками попередніх обмінів триває і після офіційного партнерства. Вони обмінюються досвідом, проводять спільні вебінари, тренінги, втілюють спільні проекти.
– Це не фінансова, а інтелектуальна допомога, – зауважила Світлана Жолобайло. – Це завжди надихає на нові проекти.
Автор Тетяна КУЦ