30 березня відбулась чергова 28 сесія Вінницької міської рaди 7-го скликaння. За годину 45 присутніх депутатів розглянули 40 питань порядку денного.
Перед розглядом питань міський голова представив нового прокурора Вінницької місцевої прокуратури Сергію Гайду, який до цього очолював Немирівську місцеву прокуратуру. Також, перед початком сесії, Сергій Моргунов вручив почесну відзнаку міського голови 15-річному вінничанину Олегу Галенку. Юнак кількa тижнів тому врятувaв життя 11-річному хлопчику, що провaлився під лід. Головне упрaвління ДСНС Укрaїни у Вінницькій облaсті номінувaтиме Олегa Гaленкa нa учaсть у Всеукрaїнській aкції «Герой-рятівник року».
У місті створять Зелену мапу
Депутaти проголосувaли зa встaновлення світлофору нa aвaрійному перехресті мікрорaйону Корея, зaтвердили нaзви нових вулиць та заслухали звіт надходження і використання коштів у Фонд охорони навколишнього природнього середовища в 2017 році. Директор департаменту економіки та інвестицій Віталій Погосян розповів, що однією з цілей цього Фонду є створення «Зеленої мапи Вінниці».
– Це питання дуже важливе для нашого міста. У нас в місті діє програма по охороні навколишнього середовища, є робоча група, де присутні депутати міськради, громадські активісти та всі бажаючі. Після того, як ми зробимо всю паперову роботу, далі у наших планах зробити онлайн-карту, де будуть нанесені усі зелені насадження, – сказав Віталій Погосян.
Як об’єднати церкву з парком
У порядку громадської ініціативи, низка громадських організацій міста, у тому числі «Соціальна перспектива», ініціювали проект рішення про створення парку культури і відпочинку «Хімік» який затвердили міські обранці. Згідно проекту рішення, на його території площею 2,4 гектари облаштують паркову зону.
Під час розгляду цього питання депутат Володимир Базелюк запропонував повернутися до питання будівництва храму на території парку «Хімік»:
– Я хотів з приводу цього запитання висловити свою думку. У нас уже були проведені громадські слухання на рахунок будівництва на території парку храму Української православної церкви Київського патріархату. В той же час ми не проти, а навпаки, обома руками за створення парку, але хотілось все ж таки об’єднати ці два питання: створити парк «Хімік» і побудувати церкву Київського патріархату – сказав Володимир Базелюк.
На це Сергій Моргунов відповів, що такі питання мають обговорюватися на громадських обговореннях з мешканцями:
– Є певна ініціативна група, яка виступає за створення парку «Хімік». В результаті обговорення ми наголосили на тому, що необхідно провести комплексі громадські обговорення по принципу, як ми робимо з проспектом Коцюбинського. В результаті цього обговорення будемо визначатись – чи буде там ця споруда, в якому вигляді вона буде, яку територію вона буде займати. І найголовніше, який вигляд цього парку має бути. Я просив би усіх зацікавлених осіб долучитись до обговорень – прокоментував це питання міський голова.
Представити на розгляд результати публічних обговорень , щодо розвитку рекреаційних зон території доручили КП «Інститут розвитку міст» в термін до 1 травня 2018 року.
Продали комунальну землю
Ще одним рішенням депутати затвердили продаж на неконкурентних засадах ділянки землі комунальної власності, що знаходиться під рестораном «Першотравневий», що у центральному парку ім.Горького.
Ділянку, розміром майже у 30 соток вирішили продати за трохи більше, ніж два мільйони гривень. Депутатка Ганна Давиденко вважає, що ціна занижена, в порівнянні з ринковою вартістю подібної земельної ділянки. Про це вона написала на своїй сторінці у соц.мережі Фейсбук:
– Сьогодні більшість депутатів остаточно розпрощалась колись ще з комунальним майном і віддала землю під рестораном за 2 232 326 грн.
Це рівно у 5 разів менше ринкової вартості цієї землі в самісінькому центрі міста!
Подивіться скільки коштує земельна ділянка на тій самій вулиці трохи далі – додаю скрін-шот із сайту об’яв. – пише Ганна Давиденко.
– До речі, вже традиційно проект рішення цього питання було оформлено, як ще один додаток до рішення, і роздано депутатам перед самісіньким пленарним засіданням – коментує Ганна Давиденко.
Нагадаємо, Вінниця ще досі не має актуального переліку об’єктів комунальної власності у вільному доступі. Останній перелік майна територіальної громади Вінниці був затверджений у 2007 році. З тих пір оновлені списки не оприлюднювались. За десять років розпродажу комунального майна від деяких об’єктів зі списку навіть згадки не залишилось. Яскравим прикладом цього є міст, що вів на острів «Фестивальний». Його розібрали ще під час будівництва фонтану «Рошен» у 2011 році.