Цікаві моменти з біографій кандидатів у майбутній та підтриманий Європою суд з інтелектуальної власності відшукали журналисти Bihus.Info спеціально для ЧЕСНО.Фільтруй суд. Тут і незадекларовані будинки, і цікаві сімейні зв’язки, і квартири у матерів на восьмому десятку. Активна фаза конкурсу до нового суду стартує восени. Нині допустили до участі в конкурсі 219 кандидатів
Чи був будинок?
Який контраст!
Заступник голови Солом’янського райсуду Києва Тарас Оксюта несподівано забагатів два роки тому. До 2015-го року Оксюта декларує тільки кімнату в гуртожитку, а також авто Toyota Camry.
У декларації ж за 2016-й у судді з’являється більш ніж забезпечена дружина, а з нею: дві квартири у Києві на 80 квадратів, ще дві квартири недобудовані, земельна ділянка, авто Audi Q7 за понад 2 мільйони гривень.
При тому, що дружина є бенефіціаром фірми “Бегевен”, а основна заробітна плата у неї на іншому підприємстві – близько 800 тисяч гривень. Ще 1 мільйон 300 тисяч дружина отримує від продажу рухомого майна. А в декларації за 2017 суддя публікує ще кілька підприємств, де дружина має корпоративні права або від яких отримала дохід.
Заможна сім’я
Вражає статками сім’ї суддя Луганського окружного адміністративного суду Поліна Шпенова. В родичів – дві ділянки в селищі Ходосівка під Києвом, дві квартири в Києві та понад 16 га землі, – земля у власності чоловіка Шпенової, підприємця Олексія Ішутіна.
Батькова дочка
Батька із блискавичною кар’єрою і статками має претендент у судді з інтелектуальної власності, суддя Господарського суду Києва Оксана Блажівська. Згідно з декларацією родинних зв’язків за 2012-2016 роки, її батько Євген Блажівський у період з 2010 по 2012 роки був заступником Генпрокурора. А ще він відомий, зокрема, тим, що збудував собі справжній палац на 1260 квадратів під Києвом.
Гроші з неба?
А от суддя Господарського суду Черкаської області Наталя Спаських рік тому задекларувала понад 5 мільйонів гривень, при тому, що її офіційний дохід складав близько 250 тисяч грн. Крім цього, в декларації судді 5 земельних ділянок, два офіси, три квартири та житловий будинок. Частина з цього записана на чоловіка судді, однак чи міг він законно придбати таку нерухомість, – незрозуміло, адже він працює на держпосаді з окладом у 150 тисяч гривень на рік.