Через майже чотири роки роботи парламенту 8 скликання парламентські фракції вийшли на такі показники: “Народний фронт” лідирує за двома параметрами – має найкращу дисципліну під час голосувань і найбільшу кількість програмних тез, на виконання яких фракція підтримувала закони. “Блок Петра Порошенка” – лідер за кількістю ініційованих і прийнятих законів. Серед опозиційних фракцій найактивніше виконує обіцянки “Самопоміч”, а “Опозиційний блок” – лідер антирейтингу за всіма параметрами, повідомляє Bihus.info
Опозиційні фракції могли б мати кращі показники виконання передвиборчих програм, якби не ігнорували частину законів, які прямо відповідають їхнім програмним обіцянкам.
Нагадаємо, у своїй передвиборчій програмі “Опозиційний блок” обіцяв“викоренити корупцію” і “ліквідувати тендерну мафію в країні”. Однак надалі Опоблок не дав жодного голосу за закон, що визначав нові правила державних закупівель і запускав систему електронних торгів ProZorro. Нуль голосів від опоблоківців отримали закони, які регулюють діяльність нових антикорупційних органів: Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного антикорупційного бюро і Нацагентства з питань запобігання корупції, а також про спецконфіскацію. Лише один голос – закон про Нацагентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
Так само всі депутати “Батьківщини” були відсутні на голосуванні закону щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, хоча у передвиборчій програмі обіцяли “надати бійцям АТО статус учасників бойових дій, достойні зарплати й пільги”.
Аналогічна доля спіткала законопроект щодо децентралізації авторства “радикалів” Олега Ляшка і Віктора Галасюка. На фінальному голосуванні за закон були відсутні радикали Галасюк, Лозовой, Мосійчук, Попов, Огнєвіч, не голосували – Вітко, Амельченко, Рибалка, Лінько, Артеменко і Вовк.
Натомість серед коаліційних фракцій найчастіше з’являлися ініціатори законів, які скасовували чи обмежували прогрес вже прийнятих ініціатив.
Редакція нарахувала щонайменше 5 спроб від представників БПП “відкотити” чинні положення законодавства з числа тих, які відповідають програмним обіцянкам політсили.
Серед “шкідливих” законодавчих ініціатив президентської фракції – вдале скасування конкурсів на посади “губернаторів”, ідея ліквідувати ІІІ групу ФОП, перша і друга спроби скасувати кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, а також поправки про відтермінування кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях, які довелося виправляти президенту.
А нардеп з “Народного фронту” Тетяна Донець внесла до Ради законопроект, який передбачав суттєве скорочення переліку активів і витрат, що підлягають декларуванню посадовцями. Попри те, що передвиборча програма цієї політсили обіцяла відкритість і доходів, і видатків чиновників, а також залучення громадськості до антикорупційного моніторингу.
Детальніше про те, що саме обіцяли у своїх програмах парламентські політсили, можна подивитися тут.