Вінницький міський суд відклав слухання справи за обвинуваченням трьох працівників Держаудитслужби у Вінницькій області. Їм інкримінують ст.368 та ст. 369 Кримінального Кодексу України – «Надання та отримання неправомірної вигоди службовими особами». Засідання перенесли через не явку усіх сторін у справі на 1 листопада 2018 року.
Нагадаємо, раніше суддя Вінницького міського суду Ярослав Іванченко, який розглядає цю справу, заявив, що на нього тиснув чоловік з посвідченням співробітника Адміністрації президента.
Повідомлення про втручання в діяльність судді оприлюднене на сайті Вищої ради правосуддя.
– «До зали судового засідання, в перерві між судовими слуханнями, зайшов невідомий мені громадянин… пред’явивши при цьому посвідчення співробітника Адміністрації президента», – йдеться в заяві.
За словами судді, «відвідувач» повідомив, що в АП «знають про вказану справу, там все погоджено, а обвинуваченим у вказаній справі слід призначити найсуворіше покарання».
– “Почувши вказане, я одразу припинив спілкування з вказаним громадянином та попрохав його негайно залишити приміщення, що останній і зробив, висловлюючи погрози на мою адресу”, – стверджує суддя.
Він також направив правоохоронцям копію запису камери, яка зафіксувала описані ним події.
Іванченко називає ім’я, яким представився чоловік, однак в оприлюдненій заяві воно приховане, як і номер справи та ім’я обвинувачених.
Однак 12 вересня суддя провів підготовче засідання за обвинуваченням трьох працівників Держаудиту. Інкриміновані їм статті та дата порушення провадження співпадає з тою, яку вказує Іванченко.
За версією слідства, начальник управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області Олена Вахновська (до речі, вона фігурує у серії розслідувань Агенції стосовно декларацій керівників держслужб у Вінницькій області) разом із своїм колегою Максимом Сахнюком підкупили начальника управління внутрішнього аудиту Тетяни Демиденко.
Для цього вони організували незаконний збір грошових коштів від підлеглих для забезпечення харчування, проживання, дозвілля Демиденко.
Зрештою, їй дали хабар у 10 тисяч за непроведення перевірки внутрішнього аудиту та невідображення порушень.
Посадовцям загрожує від 4 до 10 років позбавлення волі, конфіскація майна, до 3 років позбавлення права обіймати певні посади.
Головне фото: www.ukrinform.ua