У сесійній залі Вінницької міської ради та поряд із мерією цієї п’ятниці було гаряче. “Погоду” зробили вуличні коти, ціни на газ, автомийка у зеленій зоні по вулиці Келецькій та проблеми із електропостачанням у новобудовах кварталу “Європейський”. Одразу чотири протести зібралось під мерією в останній робочий день цього тижня. Їх учасники намагались привернути увагу місцевої влади до вирішення проблем, які вони озвучили.
Тим часом у сесійній залі міські обранці ніяк не могли дійти згоди у “газовому питанні”. Одні вважали, що потрібно звернутись до гаранта із вимогою негайно скасувати постанову прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо підвищення ціни на газ для населення. Інші пропонували звернутись не до президента, а до очільниці партії “Батьківщина” Юлії Тимошенко із вимогою роз’яснити ситуацію. Адже саме вона 2009-го року уклала відомі газові угоди з Росією.
Втім, більшість депутатів участі в обговореннях не брали. А деякі навіть наголошували, що всі заяви на газову тематику схожі ні на що інше, як на популізм. За “газове питання” проголосували 16 депутатів. Решта обранців проти скасування постанови, за якою ціна на газ для населення зростає на 23%, не виступили.
Коти почекають, до зими
Вінницькі депутати не визнали вуличних котів частиною екосистеми нашого міста. Попри емоційний та переконливий виступ членкині громадської організації “Соціальна перспектива” Руслани Кравченко на захист вуличних котів та інтеграції у європейське суспільство, рішення не набрало достатньої кількості голосів та відправлене на доопрацювання. Куруватиме питання заступник міського голови Микола Форманюк.
– Цього року до міської ради було подано дві петиції з вимогою визнати котів частиною екосистеми міста Вінниці, – зауважила Руслана Кравченко. – Оскільки виконком не опрацював петиції належним чином та не підготував проект рішення, як це зробили, приміром, департаменти міського благоустрою Київської та Одеської міських рад, громадськими організаціями було подано свій проект рішення.
Руслана Кравченко вважає, що більшість зауважень з боку департаментів стосується не самого рішення, а його додатків.
Втім, депутати іншої думки.
Низку зауважень, зокрема, і щодо наявності помилок у проекті рішення, озвучив депутат Олександр Парвадов.
Прокоментував питання і депутат “свободівець” Василь Паненко.
– Житель — це представник населення, а населення це сукупність людей, які проживають на певній території. Якщо ми приймемо рішення в цій редакції, то нам потрібно буде обраховувати статистику смертності та народжуваності котів, яких ми відповідно приймаємо до своєї громади, – зауважив депутат. – …Я не вважаю, що депутат може голосувати за дане рішення. Думаю, його потрібно доопрацювати.
– Громадські організації, які написали цей проект, не є чиновниками і не можуть по-чиновницьки написати цей проект рішення, – апелювала депутатка від “Батьківщини” Ганна Давиденко. – Пропоную проголосувати за рішення за основу, передати проект рішення профільним департаментам на доопрацювання і винести на наступну сесію. І прийняти так, щоб ми пишались своїм містом, як ми це завжди робимо.
Директор департаменту правової політики та якості надання послуг ВМР Роман Бочевар зауважив, що ставити рішення в даному випадку за основу не можна. Тож, за рішення голосували в цілому.
Вже після сесії депутат Олег Ткаченко зауважив, що на допрацювання даного рішення може піти два-три місяці.
Натомість захисники тварин не виключають, доки необхідне рішення буде прийняте, зима закінчиться.
Вулиці Батозьку та Максима Шимка поєднає шляхопровід
“Дали добро” міські обранці на будівництво шляхопроводу, який поєднає мікрорайон Тяжилів із основною частиною міста. Шляхопровід прокладуть від вулиці Батозької до вулиці Максима Шимка. Завдяки новому шляху мешканці Тяжилова зможуть діставатись центру і мікрорайону Вишенька в рази швидше.
Конфлікт інтересів депутати заявляли цього разу лише двічі. За 32 питання не голосувала депутатка міської ради Алла Власюк, а за 16 – депутат Вінницької міської ради Віктор Шеншин.
Серед іншого депутати заслухали звіт начальника патрульної поліції у Вінницькій області Редвана Усеінова, виставили на продаж земельну ділянку несільськогосподарського призначення загальною вартістю понад 3 мільйони гривень та проголосували за добровільне приєднання смт Десна до Вінниці.