Про те, чому у пресі переважає негатив, про брак економічної тематики у вінницьких ЗМІ та про роль журналістів у суспільстві розмірковувала засновниця та директорка ТОВ «Амелі Арт Україна» та голова Вінницького клубу ділових людей
Чи вірите Ви в незалежну журналістику у Вінниці?
На жаль, більшість вінницьких видань пов`язані з тими чи іншими представниками бізнесових або владних кіл, тому й важко знайти по-справжньому незалежних.
Звідки Ви дізнаєтесь про події у місті?
Facebook.
Чи є у Вас улюблена сторінка/cпільнота/автор?
Читаю більшість регіональних видань, все аналізую і роблю свої висновки. Цікаво спостерігати за розвитком інформаційного порталу Veжа. Я знайома з Андрієм Качуром (головний редактор), і мені здається, що на його точку зору не дуже можна вплинути. Він намагається висвітлювати інформацію максимально об`єктивно.
Якій тематиці Ви надаєте перевагу?
Звичайно, економічній.
Якої інформації Вам бракує?
Економічної та бізнесової.
Чи може журналісти вплинути на важливі для Вінниці питання?
Вони постійно впливають, формують думку більшості людей. Під яким кутом висвітлять – так люди й будуть обговорювати та переповідати.
Чи доводилося Вам звертатися до журналістів із проханням поширити чи написати матеріал?
Так. В основному для того, аби висвітлювали наші заходи, популяризували підприємництво, змінити підходи до бізнесу та його розуміння.
Чи пишете Ви прес-релізи про діяльність Вашої компанії?
Обов`язково. У нас у штаті є піар-менеджер.
Чи відчуваєте Ви тиск на свій бізнес із боку влади або політичних партій?
Ні, абсолютно.
Чи писали про Вашу компанію негативні замовні матеріали?
Був один випадок.
Чи потрібно проводити журналістські розслідування у Вінниці?
Обов`язково.
На яку тематику?
Бізнесово-економічну. Наприклад, чому віддають право оренди, особливо у центрі, одним, а не іншим.
Чи готові Ви підтримувати – фінансово, експертно, у якості партнера або якимось іншим чином – діяльність незалежних журналістів?
Готова експертно та як партнер. А фінансово – дивлячись що мається на увазі.
Чи вважаєте Ви роботу незалежних журналістів суспільно важливою?
Так. Але дуже б хотілося бачити якіснішу журналістику.
У чому саме полягає брак якості?
Журналіст – це одна з професій, представники якої наряду з вчителями та лікарями впливають на найбільш життєві суспільні процеси. І хотілося б, аби в журналістику йшли не за гонорарами, а за покликанням та працювали із розумінням того, що можна щось змінити, та висвічували більше позитиву, а не акцентували увагу на негативі.
Ви вважаєте, що у ЗМІ переважає негатив?
Так. Сенсації – це завжди про щось погане. А коли відбувається щось хороше, якісь серйозні події, приїжджають вагомі особистості для розвитку міста й регіону – про це не пишуть. Потрібно говорити про класні речі, про те, що ми розвиваємося, місто змінюється, про позитив.
Чому, на Вашу думку, у ЗМІ переважає негатив?
Напевно, це відзеркалення загальної ментальності, того, що українці звикли постійно жалітися і бачити лише погане. Але журналісти – це люди, які можуть це змінити.
Тобто диктувати тематику мають журналісти, а не читачі?
Не те щоб диктувати, але показувати, на що варто звертати увагу, підкреслювати плюси та позитив.
Інтерв’ю проводилось у рамках проекту «Впливаймо на владу разом» за фінансової підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Програми Партнерства в галузі мас-медіа в Україні (UMPP)