Звіти
Про нас
Контакти
Запропонувати новину

«Інформацію сьогодні потрібно фільтрувати», – приватний підприємець Олександр Іщенко про незалежну журналістику

«Інформацію сьогодні потрібно фільтрувати», – приватний підприємець Олександр Іщенко про незалежну журналістику

Відомий у Вінниці приватний підприємець Олександр Іщенко переконаний, що через засоби масової інформації журналіст може налаштувати як завгодно будь-яку людину. Тож, на його думку, інформацію потрібно отримувати з різних каналів і джерел. Однак обов’язково пропускати її через власний досвід і робити власні висновки. Про незалежну журналістику і соціально відповідальний бізнес із Олександром Іщенком Агенція спілкувалась в рамках проекту “Впливаймо на владу разом”.

Чи вірите Ви в незалежну журналістику у Вінниці?

Чому ж не вірю? Порядні люди скрізь є.

 

Чи відчуваєте Ви тиск на свій бізнес з боку влади чи політичних партій?

Ні, не відчуваю. Тиску ніякого немає.

 

Чи писали на Вас чи Ваш бізнес замовні матеріали?

Ні. Ніхто не писав.

 

Звідки дізнаєтесь про події в місті?

З різних джерел. З газет, з оголошень, з сайту міської ради.

 

Чи є улюблений журналіст-сайт-телеканал-друковане видання-You Tube-канал, блог, сторінки в соцмережах?

Люблю фейсбук. Коли заходиш на фейсбук, можна потрапити і на цікавих блогерів, і на різні цікаві статті, і на цікаві You Tube-канали. В мене немає такого, щоб я лише один канал дивився і все. Стараюсь дивитися різні канали. Інформацію сьогодні потрібно фільтрувати. Тому потрібно дивитися різні канали, а потім пропускати через свій досвід і робити свої висновки.

 

Якій тематиці надаєте перевагу?

Сьогодні не можна бути осторонь політики. Мене цікавить, що відбувається в державі, як воюють наші хлопці, які події відбуваються на Сході. Я ж сам колишній військовий, тому мене цікавить ця тематика. Також мене цікавить і політичне життя. Зараз до влади йде нова команда, нікому незнайома. Особисто я обережно ставлюсь до цього нового.

 

Якої інформації про місто Вам не вистачає?

Не вистачає інформації про те, що планується робити в місті у 2019-2020 та наступних роках. Можливо, можна було б взяти участь в якихось обговореннях, запропонувати ще цікаву тему, зрозуміти, чим живе місто, які програми існують у місті. Ця інформація дуже мало висвітлюється у ЗМІ, а на сайті міської ради не завжди зручно її вишукувати.

 

Чи можуть журналісти вплинути на вирішення важливих для життя міста питань? Яким чином?

Так. Висвітлювати ті чи інші проблеми. Ми ж бачимо, як журналісти можуть впливати на суспільну думку. Це дуже гарно видно по тому, що відбувається в Росії і відносинах з Росією. Ми бачимо, як працює телевізор, через який отримують основну інформацію мешканці будь-якого міста чи країни. Через засоби масової інформації журналіст може сформувати все, що завгодно і налаштувати як завгодно будь-яку людину. Якщо повторювати одну й ту саму інформацію, то суспільна думка буде дуже змінюватись.

 

Чи звертались ви до журналістів з проханням поширити чи написати матеріали?

Дуже давно. У 2006-2009 роках, коли відбулось рейдерське захоплення КСП, у створенні якого брала участь моя мати. Але результатів це не дало. До цього часу судимось. Вже багато хто з співвласників помер.

 

На вашу думку, чи потрібно проводити журналістські розслідування у

Вінниці? Якщо так, то на які теми?

Думаю, наше місто нічим не відрізняється від інших. В нас такі самі проблеми, як і в країні. Тому, звичайно, необхідно працювати і проводити, бо журналіст — контролюючий орган громади, який слідкує, що, де, як відбувається. Без журналістського контролю дуже важко жилось би. Ми ж демократична держава?! І хочемо бути нею. Теми журналістських розслідувань можуть бути різні. Приміром, сфера будівництва. Наразі на зупинках громадського транспорту знову почали встановлювати МАФи, які закривають фасади будинків. Або ж розслідування, що стосуються зведення багатоповерхових будинків у приватному секторі або ж забудови прибережної смуги Південного Бугу. Чому б не спланувати і не побудувати по вулиці Князів Коріатовичів гарну набережну, щоб ця територія стала прикрасою міста, його культурним центром, по якому б гуляли, де були б кафе, ресторани? Розширили б вже вулицю Князів Коріатовичів. А нині зводять будиночки на дві, вісім квартир.

Скрізь, де річки йдуть через місто, є гарні набережні. І в Києві, і в Братиславі — скрізь. Якщо ми говоримо, що наше місто туристичне, то потрібно відповідно діяти. Можна було б продовжити набережну, що йде від фонтана Roshen до Староміського мосту, до водно-веслувальної станції. Це, на мою думку. Але чомусь ніхто не займається розвитком міста або займається ним слабо.

Багато чого в нас зроблено гарного, але потрібно думати і на перспективу. Тут в центрі і піти немає куди. Один раз турист приїде до Вінниці, а вдруге вже і не приїде. Можна було б поєднати центр міста з історичним минулим міста. Для цього необхідно посидіти в архіві, почитати, що в яких будівлях розташовувалось колись в старій Вінниці. Зачепити якусь тему, якісь підвали, якісь ходи, як у Львові, приміром, роблять. А туристу що треба? Цікава історія, посидіти в тематичному кафе, смачно поїсти і щоб було, де зупинитися. Щоб готелі були гарні і ресторанчики цікаві, тематичні.

 

Чи знаєте ви про діяльність Вінницької агенції журналістських розслідувань?

Так.

 

Чи готові ви підтримувати (фінансово, експертно, у якості партнера чи якимось іншим чином) діяльність незалежних журналістів?

Готовий підтримувати досвідом і знаннями, фінансово в межах розумного.

 

Чи вважаєте Ви роботу незалежних журналістів суспільно важливою?

Так. Звичайно. Незалежна журналістика завжди зачіпає найголовніші теми і найболючіші проблеми.

 

Ваші думки, коментарі

Я родом з Житомира. В мене є з чим порівнювати. Вінниця — чудове місто. В нас відремонтовані розмічені дороги, відновлюються проспекти, але мало місць для паркування авто. Підземних паркінгів в місті немає і це проблема. І ніхто не думає, де їх будувати.

Інтерв’ю проводилось у рамках проекту «Впливаймо на владу разом» за фінансової підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Програми Партнерства в галузі мас-медіа в Україні (UMPP)

Поділитися:

Тетяна Куц

Writer & Blogger

Considered an invitation do introduced sufficient understood instrument it. Of decisively friendship in as collecting at. No affixed be husband ye females brother garrets proceed. Least child who seven happy yet balls young. Discovery sweetness principle discourse shameless bed one excellent. Sentiments of surrounded friendship dispatched connection is he. Me or produce besides hastily up as pleased. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

  • All Post
  • Інтерв'ю
  • Аналітика
  • Анонси
  • Без рубрики
  • Журналістам
  • Журналістські розслідування
  • Звіти
  • Корупція в історії
  • Новини
  • Новини партнерів
  • Проекти
  • Регіональні
  • Сприяння підзвітності та прозорості в центральній Україні
  • Суспільство
  • Центр громадського контролю ДІЙ! (м. Вінниця)

Lillian Morgan

Endeavor bachelor but add eat pleasure doubtful sociable. Age forming covered you entered the examine. Blessing scarcely confined her contempt wondered shy.

Ми в Instagram

Погода
Edit Template

Останні новини

  • All Post
  • Інтерв'ю
  • Аналітика
  • Анонси
  • Без рубрики
  • Журналістам
  • Журналістські розслідування
  • Звіти
  • Корупція в історії
  • Новини
  • Новини партнерів
  • Проекти
  • Регіональні
  • Сприяння підзвітності та прозорості в центральній Україні
  • Суспільство
  • Центр громадського контролю ДІЙ! (м. Вінниця)
© 2024 Вінницька агенція журналістських розслідувань. Всі права захищено.

Відскануйте qr-код

або перейдіть за посиланням

https://www.privat24.ua/rd/send_qr/liqpay_static_qr/qr_1af699b97eed41db9701ae006df34f46

This will close in 0 seconds

Відскануйте qr-код

або перейдіть за посиланням

https://www.privat24.ua/rd/send_qr/liqpay_static_qr/qr_1af699b97eed41db9701ae006df34f46

This will close in 0 seconds