Ініціативна група громадських організацій, яка подала проект рішення про зменшення земельного податку у Вінниці, вирішила зібрати коментарі всіх міських депутатів. Питали про те: чи сплачують вони земельний податок, чи будуть голосувати за його зменшення, та які альтернативні джерела наповнення бюджету бачать?
Вінницький депутат Олександр Колісник не є землевласником і не голосував за підняття податку тому, що був у відрядженні.
Журналістка: А як би ви проголосували, якби були присутні?
Депутат: Я потім вивчав це питання. І думаю, що його прийняття тоді було не на часі.
Журналістка: Це рішення вступило в силу нещодавно, і багато людей нічого про нього не знали. Зараз пішов резонанс тому, що люди отримали листи з податкової про те, що мають заплатити суми, які у десять разів більші минулорічних. Чи будете ви голосувати за рішення про повернення ставок до минулорічних?
Депутат: Ви ж розслідувач, і мабуть, слідкуєте за ходом голосування, а тому знаєте, як я особисто зазвичай голосую і по яких питаннях. Тоді, ви знаєте, як я, мабуть, буду голосувати.
Журналістка: Чи не вбачаєте ви у рішенні про підняття податку на землю можливу схему для перерозподілу землі. Наприклад, пенсіонер має 20 соток біля дому. На десять з них має пільгу, а за іншу частину у нього немає чим сплачувати податок. Цю землю у нього можуть забрати за податковий борг.
Депутат: Я розумію про що ви говорите, але я не фахівець і не юрист, тому так не думаю. Я вважаю, що рішення прийняте дійсно для збільшення надходжень до бюджету, але не розумію звідки люди мають брати ті кошти, щоб доплачувати за це.
Журналістка: Чи доцільно було б піднімати податок поступово?
Депутат: Так, я проти різкого підвищення. Потрібно було піднімати поступово, пропорційно до підвищення зарплат.
Нагадаємо, що нещодавно у Вінниці група громадських організацій зареєструвала місцеву ініціативу про зменшення земельного податку. Проект рішення поданий відповідно до статті 9 Закону України «Про місцеве самоврядування» та статті 4 Положення «Про місцеві ініціативи в місті Вінниці». Він передбачає повернення ставки податку 0,03% для земель з цільовим призначенням «Для городництва», «Для індивідуального садівництва», “Землі житлової забудови”, “Для індивідуального дачного будівництва” та ” Для колективного дачного будівництва”.
Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки
Фото: Анастасія Дем’янчук