Звіти
Про нас
Контакти
Запропонувати новину

“Вінницький фокус”: однакові на вигляд зупинки міського транспорту обійшлись бюджету у різні суми – від 100 тисяч до мільйона гривень

“Вінницький фокус”: однакові на вигляд зупинки міського транспорту обійшлись бюджету у різні суми – від 100 тисяч до мільйона гривень

Авторки: Діана Праведна, Руслана Сивак

З початку повномасштабної війни у Вінницькій громаді встановили 67 зупинок на загальну суму 19 мільйонів гривень. Для цього було знищено десятки магазинів, які розміщувались на тих зупинках. Найголовніше – всі вони скляні. Не дай Бог, буде поруч з зупинкою прильот – наслідки можуть бути жахливими. Це добре зрозуміла місцева влада у Харкові та Херсоні, де під час війни встановлюють зупинки-укриття. 

Всі нові зупинки у Вінниці за останні три роки ми відмітили на мапі гугл. 

Почнемо з ТОП-5 “найзашкварніших” зупинок Вінниці за останні три роки. 

Зупинка, якою мають “пишатись” мешканці Вінниці

У жовтні минулого року знесли магазини на зупинці “600-річчя”

(фото Агенції)

Наприкінці 2024 року тут встановили два посадкових павільйона закритого типу. Не дивлячись на те, що вони зовні абсолютно однакові, одна зупинка обійшлась бюджету у 397 тисяч гривень, інша у 206 тисяч гривень. 

(Фото Агенції. Березень 2025 року)

Коли ми спитали напряму у підрядника робіт ФОПа Ігоря Дзіся: “Чому ціна на два абсолютно однакових посадкових павільйона відрізняється у два рази?”, він відповів: “А я можу не відповідати на ваше запитання? Всі свої запитання можете задати у міську раду, вони вам дадуть відповідь.”

Але найцікавіше в цій зупинці не це, а як облаштування цієї зупинки подавала місцева влада. Депутат Вінницької міської ради, кандидат технічних наук, експерт в галузі мобільності Віктор Перлов ( так його офіційно представляють) у своєму пості у фейсбуці вказував, що посадковий майданчик  збільшили майже втричі, що є великим перебільшенням. Збільшили лише на кілька метрів до стовпа, що видно, якщо порівнювати знімок 2021 року та сучасний:

(фото Миколи Омельченка 2021 року) 

(сучасне фото)

Звернемо увагу ще на цей діалог депутата з вінничанином:

(скрін з поста Віктора Перлова)

На думку Віктора Перлова, тут була “обісцяна та обригана наливайка”, але це не відповідає дійсності. Мешканці мікрорайону Вишенька пам’ятають, що тут був магазин у котрому продавали алкогольні напої. Ті, хто купував ці товари, йшли “розпивати” це на території: ТРЦ Мегамолл, Лісопарку, парку “Вишенський” або до себе додому. 

Дві зупинки за майже два мільйона гривень

ТОВ “Вінниця Благоустрій” у місті встановила дві зупинки за 1,8 мільйонів гривень: “площа Василя Стуса” та “вул. Чумацька”. 

“площа Василя Стуса”

Тут ніколи не було офіційної зупинки – зупинялись маршрутки по вимозі. 

(травень 2015 року)

Коли з’явився автобусний маршрут №4 “вул. Лугова – Барське шосе”, то виникла необхідність зробити тут повноцінну зупинку. У 2023 році тут почали встановлювати посадковий павільйон

(червень 2023 року. фото Валерія Старжинського)

Зараз зупинка виглядає так:

(фото Агенції)

Обійшлася ця зупинка у 872 тисячі бюджетних гривень.

Для порівняння: 

Зупинка “вул.Грушевського” обійшлася у 94 тисячі гривень.

(фото Агенції)

Зупинка “вул. Заболотного” обійшлася у 87 тисяч гривень.

(березень 2025 року)

Зупинка “9-й мікрорайон” обійшлася бюджету у 94 тисячі гривень.

(березень 2025 року)

Тобто, ці зупинки, які абсолютно однакові на вигляд, у 8-9 раз дешевші, ніж зупинка “площа Василя Стуса”. Представник підрядника ТОВ “Вінниця Благоустрій” так пояснив різницю в ціні:

Якщо зупинка робиться по вже існуючій і ставиться просто павільйон, то така робота обійдеться десь у 100 тисяч гривень. В нашому випадку проводились роботи по розширенню дороги, тобто, “кишеня”. Там були зроблені дорожки, перенесені електроопори, відновлення зеленої зони. Багато робіт робилось до зупинки. Тут же не було зупинки, дорога тільки була. Тому зрештою вийшла така сума (872 тисячі гривень) за облаштування цієї зупинки, – каже представник підрядника Олександр

“вул. Чумацька”

Другу зупинку, яку встановили ТОВ “Вінниця Благоустрій”, це на вулиці Чумацька на Малих Хуторах.

(скрін карт гугл)

Це найдорожча зупинка, яку встановили за останніх три роки – 977 тисяч гривень.

На цій зупинці так само було пророблено багато робіт, як й на “площа Василя Стуса”. Але на вулиці Чумацька ще робилась опорна стінка і земляні роботи, тому що там схил був, на уклоні встановили зупинку, – пояснив представник підрядника Олександр 

“Скандальна” зупинка за 908 тисяч гривень

Восени 2023 року місцеві ЗМІ та пабліки звернули увагу на встановлення нової трамвайної зупинки “вул. Данило Галицького”, на яку планують виділили понад мільйон гривень, хоча за кошторисом, як писали “20 хвилин”, сам павільйон коштує 173 тисячі гривень. 

(травень 2015 року)

(Грудень 2023 року)

Цією закупівлею зацікавилась Держаудитслужба, але після проведення розслідування – порушень законодавства не виявлено.

 За виконані роботи підрядник отримав 908 тисяч гривень. 

Так ця зупинка виглядає зараз

(березень 2025 року)

Для порівняння: такий самий посадковий павільйон на зупинці “лікарня ім. Пирогова” обійшвся бюджету у 4,5 разів дешевше – за 202 тисячі гривень. 


(березень 2025 року)

ТОВ “Підприємство “Агропродсоюз”, яке облаштувало зупинку “вул.Данила Галицького” за 908 тисяч гривень каже, що було зроблено багато робіт:

Там робіт по деяких позиціях у 6-7 разів більша, тому така ціна вийшла. Коли замовник робіт виставляв тендер, то він ціну теж з чогось робив – все це проходить офіційні процедури. Можете самі все порівняти в Prozorro, там все відкрито, все прозоро – каже представник підрядника ТОВ “Підприємство “Агропродсоюз”

У 2023 році встановили нову зупинку, але потім передумали й у 2024 році замість неї встановили іншу зупинку

Які тільки магазини не були з 2000-х років на зупинці “Палац школярів”, але у жовтні 2022 року місцева влада вирішила все це знести.

(фото Олексія Кавки)

У грудні цього року тут з’явився один посадковий павільйон за 276 тисяч гривень, про що ми тоді писали статтю.

(лютий 2023 року)

Але посадовці вирішили, що такий малий посадковий комплекс недостатній, адже тут поруч школа та інститут, тому цю зупинку знесли і замість неї встановили два посадковий комплекса закритого типу за 398 тисяч гривень.

(березень 2025 року)

Вінницька міська рада “ніяк не прокоментувала” різницю в цінах ціни на облаштування однакових зупинок

Всі питання, які ми задавали підрядникам робіт по встановленню зупинок, ми задавали у своїх запитах до міськради. Відповідь була  на всі наші питання приблизно однакові: “різний перелік робіт, тому різні ціни” та посилання на номери додаткових угод.

(приклад такої відповіді)

Чому зносять старі зупинки з магазинами та яка  компенсація підприємцям

У затвердженому нещодавно комплексному плані просторового розвитку Вінницької ОТГ передбачено, що на основних ( та й не на основних теж) вулицях міста всі зупинки повинні бути однакові без торгових точок. Всі, хто раніше встановлював свої магазини або кіоски на зупинках,  брали цю землю в оренду (договір сервітуту) на кілька років. Тобто, всі магазини на зупинках встановлювались на орендованих  у міста ділянках землі. Коли термін оренди на землю сплив, міськрада не продовжила ці договори і попросила (як власник) прибрати свій об’єкт із зупинки. Юридично все це законно і тому ніякої компенсації власникам цих магазинів не надавали.

Олена Романюк, яка мала магазин на зупинці біля в’язниці, пояснила цю процедуру так:

Я подала документи на продовження оренди, але мені надали припис, що продовжувати не будуть і треба демонтувати об’єкт. Я укладала договори оренди по п’ять років, то загалом мій магазин 10 років проробив. Ніякої компенсації мені ніхто не давав, – каже Людмила

Мова йшла про зупинку “вул.Привокзальна”, на яку пішло 575 тисяч гривень.

(серпень 2023. фото Віталія Мельника)

Інший підприємець, Станіслав, мав свою комерційну нерухомість на зупинці “вул Молодогвардійська” на Старому місті і вклав в це мільйони гривень. 

(скрін с мапи гугл)

Ми такі гроші вклали: колодці поробили, воду зробили, опалення, все зробили, а тут беріть та все це зносте. У 2016 році дали дозвіл і був договір оренди на землю на три роки. Поки все побудували, вклали купа коштів, півтора роки попрацювали й все – демонтуйте. Нічого не компенсували. Я давно займаюсь підприємництвом, то той парк, що поруч, то при совєтськом союзі мене попросили його облагородити та доглядати його. Але згодом то нікому не потрібно стало, дорогу тут ще розширив на 300 метрів. Попав на великі гроші

Пан Станіслав мав на увазі невеликий закритий сквер пам’яті загиблим танкістам, які обороняли Вінниці від німецької армії у 1941 році.

(травень 2015 року)

Майже 70 зупинок за 19 мільйонів гривень встановили у Вінницькій громаді під час повномасштабної війни

Всі ці зупинки ми відмітили на мапі Гугл, де в описі кожної мітки вказали підрядника робіт та в яку суму обійшлася та чи інша зупинка. У селах громади зупинки відмічені схематично.

 

Колір кожної мітки залежить від підрядника робіт, тобто, хто саме облаштував цю зупинку за бюджетні кошти: 

  • Синій колір – ТОВ “Підприємство “Агропродсоюз”
  • Бордовий колір – ФОП Дзісь Віктор Федорович
  • Сірий колір – ТОВ “Вінниця Благоустрій”
  • Жовтий колір – ТОВ “Експертний центр “ВТБ”
  • Червоний колір – ФОП Дзісь Ігор Вікторович
  • Чорний колір – ТОВ “ПВМ-БУД”

 

Цей матеріал створено за фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine. Зміст публікації не обов’язково збігається з їхньою позицією.

 

Поділитися:

Considered an invitation do introduced sufficient understood instrument it. Of decisively friendship in as collecting at. No affixed be husband ye females brother garrets proceed. Least child who seven happy yet balls young. Discovery sweetness principle discourse shameless bed one excellent. Sentiments of surrounded friendship dispatched connection is he. Me or produce besides hastily up as pleased. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

  • All Post
  • Інтерв'ю
  • Аналітика
  • Анонси
  • Без рубрики
  • Журналістам
  • Журналістські розслідування
  • Звіти
  • Корупція в історії
  • Новини
  • Новини партнерів
  • Проекти
  • Регіональні
  • Сприяння підзвітності та прозорості в центральній Україні
  • Суспільство
  • Центр громадського контролю ДІЙ! (м. Вінниця)

Lillian Morgan

Endeavor bachelor but add eat pleasure doubtful sociable. Age forming covered you entered the examine. Blessing scarcely confined her contempt wondered shy.

Ми в Instagram

Погода
Edit Template

Останні новини

  • All Post
  • Інтерв'ю
  • Аналітика
  • Анонси
  • Без рубрики
  • Журналістам
  • Журналістські розслідування
  • Звіти
  • Корупція в історії
  • Новини
  • Новини партнерів
  • Проекти
  • Регіональні
  • Сприяння підзвітності та прозорості в центральній Україні
  • Суспільство
  • Центр громадського контролю ДІЙ! (м. Вінниця)
© 2025 Вінницька агенція журналістських розслідувань. Всі права захищено.

Відскануйте qr-код

або перейдіть за посиланням

https://www.privat24.ua/rd/send_qr/liqpay_static_qr/qr_1af699b97eed41db9701ae006df34f46

This will close in 0 seconds

Відскануйте qr-код

або перейдіть за посиланням

https://www.privat24.ua/rd/send_qr/liqpay_static_qr/qr_1af699b97eed41db9701ae006df34f46

This will close in 0 seconds