Жодного разу протягом 2000-2016 років вінницькі міські голови не скористались правом ветувати рішення Вінницької міської ради.
Про це журналісти дізнались з відповіді на інформаційний запит до Вінницької міської ради.
Отже, між мерами Вінниці та депутатами міськради протягом 16 років жодних суперечок не виникало!
Згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» левову частину пропозицій на розгляд виконкому органу місцевого самоврядування вносить міський голова. Потім це питання розглядається на сесії міської ради, де депутати голосують за або проти даного рішення. Коли депутати своєю більшістю голосують проти питань, які запропонував мер, це означає, що є розбіжності між поглядами міського голови та депутатами міськради. Такі випадки трапляються, наприклад, у місті Миколаєві, де більшість депутатів міської ради це представники Опозиційного блоку, а мер міста член партії Самопоміч.
Якщо міський голова не згодний з рішенням міської ради, він може на це рішення накласти вето.
-
Згідно пункту 4 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» рішення сільської, селищної, міської ради у п’ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень. Рада зобов’язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилила зауваження сільського, селищного, міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набирає чинності. Як ми бачимо, якщо депутати захочуть прийняти якесь своє рішення, то вони це зроблять, не дивлячись на зауваження міського голови, – каже юрист Сергій Корнійчук.