Лавочки на оновленому проспекті Космонавтів обійшлися бюджету майже у півмільйона гривень
2 лютого 2017 року виконком Вінницької міської ради своїми рішенням №508 передав першу чергу оновленого проспекту Космонавтів (від літака до вулиці Порика) на баланс департаменту комунального господарства та благоустрою. Цим же рішенням затверджена передача комплексу на баланс КП «Вінницьке шляхове управління».
Як зазначено у додатку до рішення, до складу переданого комплексу входять, зокрема, 23 лавочки та 22 урни для сміття вартістю відповідно 485 903 та 23 000 гривень. Тобто одна лавочка коштує 21 126 гривень, одна урна – 1 045.
Від заморського дубу до ротангу
Моніторинг цін в Internet показав: урни, подібні до встановлених на проспекті Космонавтів, коштують у середньому в межах 600-900 грн.
Суттєво менше, ніж зазначено у додатку до рішення, коштують подібні до встановлених на проспекті Космонавтів лавочки: до 6-7 тисяч гривень.
За вищу ціну пропонують більш вишуканий варіант:
А ось за 21-22 тисячі гривень можна відпочити на виробі з південномериканського дубу,
випити втрьох кави, сидячи у кріслах з натурального ротангу,
або розслабитися на дивані «під антикваріат».
Звідки ж з`явилися такі ціни на набагато скромніші лавочки і чому урни на Космонавтів також коштують дорожче за аналогічні?
Ху із «Сфера»
Реконструкція І черги проспекту Космонавтів, тобто відрізку від Хмельницького шосе до вулиці Порика, була проведена у 2015 році. Загальна вартість цього проекту, профінансованого спільно Фондом регіонального розвитку та місцевим бюджетом, становить понад 9 мільйонів гривень.
Замовником робіт виступив департамент капітального будівництва Вінницької міської ради, а підрядником – ФІРМА”СФЕРА” – ПРИВАТНЕ БАГАТОПРОФІЛЬНЕ МАЛЕ ПІДПРИЄМСТВО. Ця ж фірма у 2016 році отримала підряд на реконструкцію ІІ чергу проспекту (від вул. Василя Порика до Келецької) на суму у майже 28 млн грн.
Як повідомляли свого часу ЗМІ, «Сфера» – одна з небагатьох вінницьких будівельних фірм, яка отримує тендери на виконання робіт за бюджетні кошти.
За інформацією Youcontrol, «Сфера» заснована у 1991 році і зареєстрована у Вінниці по вул. Пушкіна 14/9.
Засновник підприємства – Хващук Григорій Андрійович, керівник – Хващук Андрій Григорович. Основний вид діяльності фірми – «Виробництво інших дерев`яних будівельних конструкцій». А загальний перелік її КВЕДів складається з 58 пунктів, серед яких – будівництво житлових і нежитлових будівель, купівля та продаж власного нерухомого майна, оптова торгівля комп’ютерами, периферійним устаткуванням і програмним забезпеченням, діяльність посередників у торгівлі меблями, господарськими товарами, залізними та іншими металевими виробами, виробництво будівельних металевих конструкцій і частин конструкцій.
(Не)хитрі розрахунки
У відповідь на запит до Вінницької міської ради Агенція журналістських розслідувань отримала накладну, за якою «Сфера» придбала встановлені на проспекті Космонавтів урни. Згідно з документом, у грудні 2015 року фірма закупила у ПАТ “Завод Фрунзе” (Харків) урни «Севілья» вартістю 460 грн (наразі їх не випускають).
Додаємо 20% ПДВ і отримуємо 552 грн, тобто вдвічі менше, ніж зазначено у додатку до рішення виконкому про передачу І черги проспекту Космонавтів на баланс.
Як пояснив директор «Сфери» Андрій Хващук, вся справа – у витратах на транспортування: приблизно 200 грн за урну. Адже шлях із Харкова – неблизький.
Що стосується лавочок, то їх «Сфера» виготовляла самостійно. Згідно з накладною, ціна однієї лавочки становить 15 900 грн без ПДВ, з ПДВ – 19 080 грн. Приблизно стільки або навіть дешевше, за даними Інтернет, коштує лавка з нержавіючої сталі
або металево-дерев`яна альтанка.
– Складали лавочки ми самі, але деякі елементи закуповували. Для нас виробляла фірма, яка займається металообробкою, каркас, потім ми його фарбували, потім в іншій фірмі, яка займається деревом, замовляли дерев`яні елементи, а потім збирали самі, – розповідає Андрій Хващук. Звідси, каже він, і ціна. Плюс – вартість доставки по Вінниці.
Як пояснив директора департаменту капітального будівництва Вінницької міської ради Василь Стасюк, зовнішній вигляд лавочок затверджений проектом реконструкції проспекту Космонавтів. Цим же проектом було затверджено і вигляд урн, які спочатку мали бути бетонними, але згодом рішення було змінене на користь металевих.
Що стосується різниці у сумах, зазначених у накладних на лавочки та урни та в додатку до рішення виконкому про передачу І черги проспекту на баланс, то, за словами Василя Стасюка, вона зумовлена затратами, які включені до балансової вартості:
– По-перше, це затрати, які поніс підрядник: демонтаж старих лавочок та урн, копання ям під лавочки, вартість арматури та бетону, зарплата робітників, адміністративні витрати. По-друге, це затрати з боку замовника: вартість проектно-кошторисної документації, авторський нагляд, технічний нагляд, який здійснює департамент, експертиза проекту. Далі вираховується переводний коефіцієнт, аби визначити частку вартості кожного окремого виду робіт: вартість усіх затрат ділиться на затрати, які поніс підрядник. Після цього вартість кожного виду робіт, які були виконані під час реконструкції, множиться на цей коефіцієнт – і в результаті ми отримуємо суму, яка зазначена у рішенні виконкому.
Таким чином, кожна урна з витратами на доставку та встановлення подорожчала у порівнянні з початковою ціною майже вдвічі. Кожна лавка додала у ціні понад 2 000 гривень
1 Коментар
На корупційних схемах реконструкції площі Гагаріна та проспекту Косманавтів -прем*єр – міністр Гройсман та голова Вінницької міської ради – Моргунов (заробили) більше десяти мільйонів грн.
По слідчому Григус, яка порушила Закон та незаконно закрила кримінальне провадження проводится досудове розслідування №№42017020110000029…