Керівник Національної гвардії України погодив із забудовником заміну житлового комплексу, в якому гвардійці мали отримати квартири. В результаті, замість квартир у ЖК «Аристократ» на Печерську, військовослужбовці отримали квартири на околиці Києва. Різниця в ціні склала понад 100 мільйонів гривень, йдеться у розслідуванні Максима Опанасенка “Самообмін” для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”
У 2000-х Нацгвардія (тоді – Внутрішні війська) передала майже гектар землі на території військової частини 2260, що на Євгена Коновальця, 34 (Печерськ), під будівництво житлового будинку.
За умовами договору нацгвардійці мали отримали 20% готових квартир та частину паркомісць. В угоді, із забудовником від 2015 року, йдеться про 50 квартир, площею понад 4 000 квадратних метрів та 30 паркомісць.
Але восени 2016-го, коли забудовник «Укрбуд Девелопмент» вже закінчував зводити будинок, командувач Національної гвардії Юрій Аллеров підписує додаткову угоду.
За нею нацгвардійці відмовляються від квартир і машиномісць на Печерську, натомість отримують 65 квартир у ЖК «Оберіг» на околиці міста, в промисловій зоні, за кілька кілометрів від останньої станції метро «Червоний хутір».
Квадратний метр у ЖК «Аристократ» нині коштує мінімум 43 500 гривень. Якщо помножити це на загальну площу квартир, які мала отримати Нацгвардія тут, і додати ще вартість 30 паркомісць, які продають мінімум по 650 000 гривень за кожне, то отримуємо суму в понад 200 мільйонів гривень.
«Квадрат» же в «Оберізі» на момент підписання додаткової угоди про обмін коштував 16 500 гривень. Загальна вартість 65 квартир, отриманих Нацгвардією, становить менше 100 мільйонів гривень.
Та за документами цей обмін значився не просто рівноцінним, але й навіть вигідним для Національної гвардії. Відповідно до експертної оцінки, котру провела запропонована забудовником підприємець Аліса Гринчук, квартири на Бориспільській виявилися дорожчими за апартаменти в центрі міста. Пояснювати свою оцінку програмі Гринчук відмовилася.
Зазначимо, що стосовно Гринчук є інформація про щонайменше два кримінальні провадження, і в обох йдеться про навмисне заниження вартості об’єктів оцінки. За даними Фонду держмайна, на початку цього року Алісу Гринчук взагалі позбавили права оцінювати нерухомість.
У Національній гвардії про це знають. Відповідальний за розквартирування військовослужбовців НГУ полковник Олександр Ярош пояснює – Гринчук наймали не вони, а «Укрбуд Девелопмент». А після того, як стало відомо про позбавлення її права на оцінку, гвардійці нібито замовили повторну експертизу.
«Ми звернулись до ТОВ «Меркурій Партнерс». В даному випадку, будем так казати – до того суб’єкту оціночної діяльності, який позитивно зарекомендував себе на ринку оціночної діяльності протягом вже 10 років» – розповідає Ярош. Повторна оцінка підтвердила висновки Гринчук. Щоправда, об’єктивність даних дій – сумнівна. Бо засновник «Меркурій Партнерс» – прописаний в одному помешканні з Алісою Гринчук.
Пояснень обміну квартир взагалі у полковника Яроша одразу декілька. Перша і основна – хотіли отримати нерухомість у об’єкті, що вже зданий в експлуатацію, а не в тому, що добудовується. Друга причина – дивніша. «Зокрема і те, що квартири, які ми мали, які були спроектовані по Євгена Коновальця, мали дуже великі площі, вони проектувалися для реалізації, ви розумієте», – розповідає військовослужбовець. Третя – взагалі межує з абсурдом. Бо, за словами Яроша, Нацгвардія не має права надавати військовослужбовцям…паркомісця. Наявність їх у ЖК «Аристократ» і стала ще однією мотивацією до обміну.
Цікаво, що через кілька місяців після квартирного обміну, донька командувача Нацгвардії Юрія Аллерова Катерина Пустиннікова зробила дві недешеві купівлі. Так, вона стала власницею позашляховика Grand Cherokee 2015 року випуску. На вторинному ринку коштує такий в середньому 1,5 мільйони гривень.
Також Пустиннікова оформила на себе квартиру у новобудові, приблизно такої ж вартості. Ця нерухомість – у ЖК «Микитська Слобода», девелопером якої є той самий «Укрбуд Девелопмент».
Пояснювати це Юрій Аллеров відмовився: «Я Вам офіційно заявляю – no comments. Скажу тільки, що донька працювала у фармацевтичній компанії і заробляла 2 000 доларів на місяць».
Інформацію про роботу Пустиннікової у фармкомпаніях нам в Інтернеті знайти не вдалося. Єдина офіційна згадка про неї – її реєстрація як підприємця наприкінці 2016-го. Пустиннікова займається нібито правом та офісною діяльністю у Львові.
Між тим, найбільшу вигоду від операції з обміном квартир отримав забудовник. За словами експерта з містобудування Георгія Могильного «Укрбуд Девелопмент» – найбільший партнер МВС в будівництві: «Фактично, «Укрбуд Девелопмент» веде майже всі будівництва головного управління МВС в Києві житлових будинків. Мінімум об’єктів буде 5”.
При цьому, за словами Могильного, співпраця ця дуже дивна: «По купі об’єктів Укрбуду відкриті кримінальні справи. Котрі розслідує головне управління МВС. І при цьому, воно є, по-суті, бізнес-партнером компанії, проти якої веде розслідування. При чому кримінальних справ багато. Насправді, тут немає політики. Тут чистий бізнес”.