У Вінниці в історичному центрі міста на вулиці Монастирській зводять девяти поверховий будинок. Замовником будівництва є ОК “Житлово-будівельний кооператив “Правильний вибір” . Кооператив фігурує у кримінальному провадженні, відкритому у жовтні 2018 року. Правоохоронні органи встановили що фірма оформлена на підставних осіб.
Про це повідомляє Громада Вінниччини
Мешканці навколишних будинків скаржаться, що після початку будівництва в їхніх будинках почали з’являтись тріщини і розповідають, що саме на місці будівництва міг проходити один з найбільших вінницьких підземних ходів яких в народі називають вінницькими катакомбами.
Згідно будівельного паспорту, який розміщений на паркані забудови на вулиці Монастирській, 41 багатоквартирний будинок замовив обслуговуючий кооператив “Житлово-будівельний кооператив “Правильний вибір”.
За інформацією аналітичної системи Youcontrol, фірма зареєстрована в Хмельницькому у липні 2015 року в квартирі житлового будинку. Засновниками кооперативу є троє мешканців м. Хмельницького та один вінничанин Олександр Мріщук.
Минулого року слідчі Головного управління ДФС у Вінницькій області встановили , що невідомими особами з метою прикриття незаконної діяльності, у період 2016-2018 року встворено суб’єкти підприємницької діяльності (юридичні особи) на підставних осіб, які не мають відношення до створення та ведення фінансово-господарської діяльності. В матеріалах слідства йдеться про ОК “ЖБК “Правильний вибір”. Про це свідчить Ухвала Вінницького міського суду від 18 лютого 2019 року.
Депутатка Вінницької міської ради Ганна Давиденко розповідає, що до неї звернулись мешканці сусідніх з будівництвом будинком. Люди переконані, що через будівництво руйнуються їхнє житло:
– Найбільше людей обурює той факт, що їх надурили. У 2015 році для того, щоб отримати дозвіл на будівництво, із мешканцями провели громадські слухання. Люди тоді вимагали від представників міської влади та забудовників попередньо укріпити їхні будинки, щоб з початком будівельних робіт вони не зруйнувались. Чиновники і забудовник пообіцяли – і лише після цього люди дали згоду на будівництво. Але далі обіцянок нічого не пішло, – каже Ганна Давиденко.
Тепер люди показують тріщини у стінах своїх будинків і воду в підвалах. І це все з’явилося, кажуть вони, з початком будівництва. Скаржаться, що коли викликають чиновників з міськради – ті роблять з людей крайніх. Мовляв, самі винні, що стіни тріскаються і вода в підвалах – скидайтеся грошима і робіть ремонти собі самі.
На зустрічі люди розповіли, що наші предки на цьому місці не хотіли будуватися. Його називали «Чортовою гіркою». Ніби то через підземну річку і підземні ходи – катакомби.
Тепер, мешканці кажуть, що будівництво перекрило підземну річку, і вода почала підніматись у їхні підвали.
Журналісти інформагенства “Власно” писали про громадські слухання, які проводились у 2015 році. Тоді місцеві мешканці погодились на сусідство з шести поверховим багатоквартирним житловим будинком.
Інформацію про зміну етажності під час будівництва підтверджує і судове рішення, опубліковане в єдиному реєстрі судових рішень. Власник однієї з недобудованих квартир подав до суду на забудовника, вимагаючи виплати пені за невчасно здане будівництво. В рішенні Вінницького міського суду від 18 грудня 2018 року йдеться про те, що згідно містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки № 91 від 02.12.2013 року гранично допустима висота будівель була 2-6 поверхів.
Згідно Декларації про початок виконання будівельних робіт, зареєстрованої Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Вінницькій області від 28.10.2015 року за № ВН083153012914 поверховість будинку встановлена в 6 поверхів.
Але , відповідно до Декларації про початок виконання будівельних робіт зареєстрованої Департаментом архітектурно-будівельної інспекції у м. Вінниці від 28.10.2015 року № ВН 083153012914 та вихідних даних проектування будівництво уже оголосили з гранично допустимою висотою будівель 6-9 поверхів.
Журналісти інформагентства “Власно” ще в 2016 році писали про те, що у центральному історичному ареалі міста, на місці колишнього монастиря, на вулиці Монастирській, 41, планують звести 10-поверхову будівлю у супереч історико-культурному опорному плану міста який “покликаний обмежувати висотність у центральній частині історичного міста”.