Журналісти знайшли у судовому реєстрі адміністративну справу, у якій йдеться про те, що малолітній хлопчик «позивається» до начальника Вінницької митниці ДФС Валентина Калашнікова про визнання його бездіяльності протиправною та стягнення моральної шкоди.
9 вересня Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Сало Павло Ігорович, перевіривши матеріали, ухвалив прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.
В ухвалі йдеться про те, що жінка позивається в інтересах неповнолітнього сина, до начальника Вінницької митниці ДФС Валентина Калашнікова про визнання його бездіяльності протиправною та стягнення моральної шкоди.
Позивачка вказує, що бездіяльність полягає у не видачі наказу про звільнення заступника начальника відділу боротьби з незаконним переміщенням наркотиків і зброї та кінологічного забезпечення управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії з державної служби, як державного службовця, який має заборгованість зі сплати аліментів на утримання дитини, розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання. Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що позивачка повідомила відповідача про те, що у його підлеглого, існує заборгованість зі сплати аліментів, і просила його вжити заходи, передбачені статтею 84 Закону України «Про державну службу». Однак відповідач відмовив у цьому.
19 вересня 2019 року Верховна Рада України внесла зміни до ЗУ “Про державну службу”, які набрали чинності 25 вересня 2019 року. Згідно змін, “пункт 6 частини першої статті 84 виключено на підставі Закону № 117-IX від 19.09.2019}”.
Журналісти попросили начальника Вінницької митниці ДФС Валентина Калашнікова пояснити, що відбувається. У відповідь на запит йдеться, що позов подано позивачем в інтересах малолітнього сина, а причини вказані в ухвалі.
– Разом з тим повідомляємо, що митниця не визнає вказані позовні вимоги, вважає їх безпідставними, надуманими та необґрунтованими і готує відповідний відзив на позовну заяву, – йдеться у відповіді за підписом Валентина Калашнікова.
Прокоментувати, чому до керівника митниці чи інших органів держслужби можуть позиватись матері в інтересах неповнолітніх дітей за несплату аліментів їх підлеглими ми попросили юристку ЦГК «ДІЙ!-Вінниця», адвокатку, Тетяну Мишковську.
– Дійсно, за нормами ЗУ “Про державну службу” передбачено таку підставу для припинення державним служби у зв’язку з втратою права на державну службу як наявність у державного службовця, який займає посаду державної служби категорії “А” або “Б”, заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання. Проте, як на мене, вирішувати таким чином проблему із заборгованістю за аліментами, не завжди доречно, оскільки наявність роботи, а відтак доходу і дає змогу погасити борг і сплачувати аліменти на утримання дитини, а також контролювати їх розмір. Державний виконавець, який відкриває провадження з примусового стягнення аліментів, у разі наявності офіційного працевлаштування, звертає стягнення як боргу так і поточної сплати на заробітну плату і направляє таку постанову до бухгалтерії за місцем роботи платника аліментів. При наявності боргу, може проводитись стягнення і на 50%, з яких часткового погашається борг, а частково поточні аліменти. А з приводу звернення до суду із позовом про зобов’язання звільнити боржника по аліментам з роботи, то тут варто розуміти, що право на звернення до суду має особа права або інтереси якої порушено, і тут доведеться доводити в суді, чим саме факт роботи батька порушує права чи інтереси дитини, на утримання якої такі аліменти призначені.
Головне фото: lexinform.com.ua