Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » 105 тисяч доларів Генпрокуратура знайшла в клумбі, розслідуючи справу проти митників Вінниччини

105 тисяч доларів Генпрокуратура знайшла в клумбі, розслідуючи справу проти митників Вінниччини

Печерський райсуд Києва заарештував 105 тисяч доларів, які знайшли співробітники Генпрокуратури, розслідуючи можливі зловживання керівництва Вінницької митниці
Про це йдеться у  рішенні суду від 18 жовтня.

З липня 2017 року Головне слідче управління ГПУ розслідує можливі зловживання посадових осіб Вінницької митниці. Кримінальне провадження зареєстровано за ч. 3 ст. 209 (відмивання грошей), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків), ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 2 ст. 364 КК (зловживання владою або службовим становищем).

За версією слідства, співробітники Вінницької митниці з метою одержання неправомірної вигоди сприяли ввезенню на територію України деякими суб’єктами господарської діяльності товару за заниженою вартістю з метою несплати митних і податкових платежів.

У рішені йдеться, що слідчі вважають, що за вказівкою начальника Вінницької митниці та/або його заступників  митниці незаконну винагороду від посередників різних комерційних структур отримував один безробітний чоловік, яких зберігав їх у свого брата. Як зазначено в рішенні суду, через якийсь час гроші нібито передавалися водієві керівництва митниці і розподілялися між всіма  співучасниками .
5 жовтня 2017 року Новозаводський суд Чернігова дав слідчим санкцію на обшук в будинку брата безробітного, де могли зберігатися гроші.

Під час обшуку слідчі помітили, що дружина господаря з балкона сусідньої квартири викидає на вулицю речі і пакети.

Територію під балконом обстежили і знайшли в клумбі коричневий пакет, всередині якого було 104 тисячі 860 доларів.  Гроші були розкладені по конвертах з написами та перев’язані резинками.

В цей же час на відстані 8 метрів від пакета слідчі побачили чоловіка. Він представився приятелем дівчини, яка мешкала в цьому під’їзді. А до клумби, за його словами, підійшов, щоб справити малу нужду. Слідчі вилучили у чоловіка мобільний телефон.

Гроші і мобільний телефон визнані речовим доказом. За клопотанням Генпрокуратури суд наклав на них арешт.

Першим про арешт на Вінницькій митниці повідомив Генпрокурор України Юрій Луценко Генпрокурор написав: “Управління “К” СБУ задокументувало причетність керівника і заступників Вінницької митниці до систематичного збору фінансової винагороди за оформлення товарів без повної сплати податків. Під час збору чергової “мзди” для керівництва затримано працівника митниці. По місцю проживання його брата виявлено 114000 доларів у пакетах з назвами товариств, що проводили незаконні експортно-імпортні операції”.

Частину  цієї схеми по відмиванню коштів на заниженні вартості ціни автомобілів ми описали у журналістському розслідуванні «В Виннице живет владелец фирмы, через которую проводили тайные оффшорные сделки топовые чиновники Украины» 

Керівник вінницької фірми «СКІФ Україна» Юрій Чабанюк, яка фігурує у рішенні суду як одна з тих, хто щомісячно передавав  неправомірну грошову винагороду за безперешкодне митне оформлення товарів на Вінницькій митниці ДФС, є за документами також власником офшорного підприємства «Берлі Трейд», через яке виводились кошти з України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *