Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » 250 переселенців, бомбосховище колишнього заводу та озброєний директор - як живе сьогодні один з навчальних закладів Вінниці

250 переселенців, бомбосховище колишнього заводу та озброєний директор – як живе сьогодні один з навчальних закладів Вінниці

До війни у цьому навчальному закладі Вінниці студенти та студентки опановували професію кулінара, верстальника, штукатура та інші робітничі спеціальності. Зараз, попри війну, процес навчання не зупинився. Крім того, училище розсмістило у себе 250 людей, що приїхали до Вінниці з міст, що опинилися в зоні бойових дій.   Тут їм надають притулок, харчують, захищають та “розважають”. 

З метою безпеки, редакція не надає інформацію про навчальний заклад, його місце розташування, фотографії та дані про працівників. 

Переселенці 

У перші дні війни навчальний заклад прийняв  більше всього переселенців у Вінниці – приблизно 450 осіб, хоча  керівництво училища розраховувало на 150 – 160 людей, що втричі менше. Через це  довелось  розміщувати людей в аудиторіях, у спортивному залі та в інших підсобних приміщеннях.

Наразі  ситуація стабілізувалась. Постійна кількість проживаючих – 250 осіб, з них  понад 100 жінок, близько 80 чоловіків та більше 50 дітей. Але люди постійно виїжджають або приїжджають. Тому кількість постійно змінюється – плюс/мінус 20 – 30 осіб.  Найбільше всього людей приїхало с Харкова та Києва. Є тут також мешканці Маріуполя, Ірпеня, Бучі, Чернігова, Сум та  інших “гарячих точок”  Україниі.

Харчування триразове. У раціоні  обов’язково є м’ясо, переважно, курятина. Навчальний заклад годує, крім переселенців, ще й військових та тероборону. На випадок, якщо пошкодження інфраструктурних об’єктів, заклад має дві польові кухні та достатні запаси води.  

Наприкінці березня керівництво провело загальні збори, на яких оголосили  правила проживання у закладі. За словами директора, це довелося зробити  тому,  що були факти, коли в кімнатах гуртожитку палили, смітили, крали речі, не дотримувалися режиму світломаскування у нічний час. 

 

Нещодавно був жахливий випадок. Працівник закладу був на вечірньому чергуванні і під час огляду території зробив зауваження одному чоловіку, який голосно лаявся. Як пізніше з’ясувалося, у нього є психічні розлади. Почувши це, він вдарив нашого викладача з такою силою,  шо він “відлетів” та вдарився головою об металеву конструкцію та розсік потилицю. Зараз викладач у важкому стані перебуває на стаціонарі в лікарні. По факту скоєння злочину відкрили кримінальне провадження, – додав директор закладу

 

 

Термінів щодо проживання переселенців немає. Поки триває воєнний стан, люди  будуть проживати у гуртожитках закладу. У найближчий час планується заселити ще 14 сімей – це персонал тих підприємств, що евакуйовуються з зони бойових дій. 

Безпека

Вестибюль училища обладнали під тимчасове укриття, коли повітряна тривога. Але з переселенців, за словами директора, мало хто туди спускається під час повітряної небезпеки.

 

Нам вдалося відвоювати бомбосховище колишнього радянського заводу у теперішніх його власників, який розташований недалеко від нас. Воно було закинуте та дуже засмічене. Спільними зусиллями з волонтерами ми прибрали бомбосховище, відновили електропостачання, обладнали місця для перебування людей. Там дуже холодно та є тільки природна вентиляція, але воно надійне та має кілька виходів, – говорить директор училища 

Готовий заклад й до хімічної атаки – всі запаси протигазів з радянських часів тут збереглись в ідеальному стані. Охороняється учбовий заклад теробороною цілодобово. Директор училища також озброєний, щоб бути  готовим у будь-яку мить вступити у прямий контакт з ворогом, щоб захистити разом з теробороною працівників закладу та переселенців.

 

Ми просимо журналістів нічого не фотографувати, то це не просто так. За цей час було виявлено чотири особи, які працювали на ворога. Приходили до нас як волонтери та пропонували свою допомогу. Зараз ці особи під слідством. Тому кожен, хто до нас приходить, ми ретельно  перевіряємо. Нам повезло, що до війни на території учбового закладу встановили 36 відеокамер, тому територію закладу набагато легше контролювати. Сам я живу на роботі. Дуже велика відповідальність. За останній місяць тільки один раз дома ночував, – каже директор.

 

 

Головне фото vitatv.com.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *