Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » 535 об’єктів дореволюційної Вінниці - журналісти створили унікальну історичну мапу

535 об’єктів дореволюційної Вінниці – журналісти створили унікальну історичну мапу

Два місяця роботи  в Державному архіві Вінницької області та  десятки тисяч переглянутих сторінок архівних документів перевернуло світогляд журналістів Вінницької агенції журналістських розслідувань. Нам вдалося відшукати 535 проектів житлових та нежитлових приміщень, які подавались на затвердження у Вінницьку міську управу з 1880 по 1916 рік. Щоб візуалізувати знахідку, журналісти агенції всі ці проекти будівель відмітили на мапі , що дає змогу побачити Вінницю у часи її найінтенсивнішого  розвитку зі звичайного повітового містечка в повноцінне європейське місто. 

З 535 відмічених нами об’єктів, лише 92 дійшло до сьогодення, переважно, в перебудованому стані. Ці будівлі відмічені мітками червоного кольору. Взагалі цих будинків може бути й більше, але це потрібно перевіряти особисто кожен з 535 об’єктів, що фізично забере дуже багато часу.  Всі проекти кінця ХІХ століття ми відмітили зеленим кольором (118), а початку ХХ століття – синім (325). 

У ті часи більшість заможних людей у Вінниці були євреями, тому переважно вони забудовували місто кам’яними спорудами. Більше всього нерухомості у центрі Вінниці належало родині Райхер. Що стосується етнічних українців, то якщо вони щось й будували, то це були дерев’яні приміщення десь на Замості. Взагалі цей район за радянську добу був змінений до невпізнанності. У царські часи це був приватний сектор, який складався, у більшій кількості, з дерев’яних житлових будинків. До 1980-х років всі ці будови були знищені разом з вулицями, а замість них з’явилось нові площі (там де зараз пам’ятник Коцюбинському) та спальні райони. Тому якщо ви живете десь у квартирі на Замості – скоріше за все, на місці вашого будинку були дерев’яні житлові будинки.

Для зручності сприйняття, ми  кожен проект відмітили на тому місці, де ця нерухомість повинна була бути побудована. Похибка складає до 10 метрів. В назві мітки ми вказували прізвище домовласника мовою оригіналу та рік, яким проект був датований. 

Отже, насолоджуйтесь https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1HGI0V070rqmfMBS7duYz7Yy2W2dpO_Mq&usp=sharing 

 

Один відгук про “535 об’єктів дореволюційної Вінниці – журналісти створили унікальну історичну мапу

  1. Оксана

    Щиро безмежно дякую за те, що поділилися з нами результатами своєї справді кропіткої та титанічної роботи! Гарного вам в усіх сенсах року!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *