Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Активісти представили реєстр справ, злитих Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою

Активісти представили реєстр справ, злитих Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою

Центр протидії корупції презентував ресурс, на якому зібрав факти “зливання” Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою гучних справ щодо топ-корупції. На думку організації, існує достатньо підстав, аби звільнити керівника САП Назара Холодницького та перезапустити орган. Адреса ресурсу — http://sapfails.antac.org.ua

На створену після Революції гідності нову Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру покладали великі очікування у розслідуванні та відстоюванні в судах справ топ-корупції. Однак дії частини прокурорів та їхнього керівництва ці надії не виправдовують.

“Центр протидії корупції зібрав справи, у яких деякі прокурори САП, а також їхній керівник особисто зливали чи продовжують зливати перспективні розслідування,  — пояснює юристка Центру протидії корупції Олена Щербан. Серед переліку, наприклад, так звана справа рюкзаків, яку закрили щодо сина та екс-заступника Авакова, чи справа квартирного хабара Супрун, у якій Холодницький  попереджав фігуранта про хід слідства”, — додає Щербан.

Загалом активісти навели 13 справ топ-корупції, у яких вчинки прокурорів нашкодили розслідуванню або звели до нуля шанси на реальні вироки та конфіскації для їхніх фігурантів.

Частину із цих справ прокурори ще можуть “реанімувати” та належно відстояти у судах. Проте справу “рюкзаків Авакова”, наприклад, уже “поховали” остаточно.

“Зафіксованих на “акваріумних плівках” фактів більше ніж  достатньо, аби генпрокурор Юрій Луценко перестав покривати свого підлеглого Назара Холодницького та нарешті підписав йому підозру за результатами розслідування, яка, за даними ЗМІ, готова ще від літа 2018”, — зазначив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Другий крок, за словами активістів, перезапуск Спеціалізованої антикорупційної прокуратури через звільнення керівництва, а також недоброчесних прокурорів. Для цього Верховна Рада має підготувати та ухвалити закон для перезапуску САП.

Реєстр є активним і ЦПК надалі слідкуватиме за діями антикорупційних прокурорів. Крім того, уже опубліковані на сайті справи стануть неактивними, якщо прокурори виправляться.

Нагадаємо, що Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру створили в грудні 2015 року для процесуального керівництва у справах Національного антикорупційного бюро та здійсненні публічного обвинувачення в судах.

Саме від прокурорів залежить якість розслідувань топ-корупції та вироки суду, а, отже, чи будуть фігуранти гучних справ нести покарання за накрадене.

 

Детальніше: http://sapfails.antac.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *