Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » «Барлінек» заплатить у бюджет Вінниці більше десяти мільйонів гривень за реконструкцію на заводі

«Барлінек» заплатить у бюджет Вінниці більше десяти мільйонів гривень за реконструкцію на заводі

Кожне велике будівництво  має позитивні тенденції для міста. Якщо це житловий будинок – нові квартири, підприємства – нові робочі місця. Що має з цього бюджет Вінниці ?  Пайові внески. Якщо будується  житловий комплекс – у бюджет мають заплатити до чотирьох відсотків  від загальної кошторисної вартості будівництва, якщо нежитлові приміщення – до десяти  відсотків.

Рішенням виконкому  від 21 листопада 2019 року № 2901 було вирішено затвердити договір пайової участі з ТОВ «Барлінек інвест» 10 відсотків ( 10 042 183 гривні) від загального кошторису реконструкції та нового будівництва на території деревообробного заводу.

За договором кошти будуть спрямовані в повному обсязі на розбудову інженерно-транспортної інфраструктури, а саме на реалізацію проектів: «Нове будівництво дороги від вул. Проектної 12 в напрямку до вул. Немирівське шосе в м. Вінниці» та «Новебудівництво ділянки дороги вул. Проектної 12 (від перехрестя з вул. Проектною 13 в напрямку вул. Чехова) в м. Вінниці».

А от з будівництва житлового комплексу у Вінниці пайова участь складає зазвичай лише 200 – 300 тисяч гривень.

У чому нюанси законодавства? Новозбудовані житлові комплекси  створюють для міста проблеми – перезавантаженні комунальні мережі, зростає населення (на яке не розрахована місцева інфраструктура) тощо. Тобто, забудовник отримує великий прибуток, а місто – проблеми та невелику грошову компенсацію. Місцева влада виходить з даної ситуації тим, що підписує з забудовниками договори про допомогу у розвитку інфраструктури міста. Ці договори мають різні назви, але сенс один той самий. Забудовник, наприклад, зобов’язується збудувати спортивний майданчик. Детально про пайові внески ми вже робили розслідування  «Вінницька влада приховує договори з забудовниками міста». Коли будуються підприємства, заводи – це нові робочі місця та розвиток промисловості. Тому, мабуть , справедливо було б, якщо пайові внески з таких будівництв були меншими, ніж від житлових комплексів. Але законодавством передбачено для будівництва нежитлових приміщень до десяти  відсотків від загальної кошторисної вартості.

Просто у тих, хто будує житло – багато грошей, щоб створити серйозне лобі у владі для просування свого бізнесу. Ну а у тих, хто хоче розвивати промисловість, немає грошей на хабарі в потрібних розмірах – ось їх і «доять». З Нового Року планують пайові внески зменшити удвічі і зрештою взагалі відмінити. Прикол у тому, що пайові внески хочуть скасували повністю посилаючись на те, що це душать розвиток промисловості. Але скасувати збираються для всіх забудовників, хоча з таким обґрунтуванням повинні були скасувати тільки для промисловості, – каже експерт у сфері будівництва Григорій Могильний.

Головне фото: https://www.vmr.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *