Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Більш ніж чверть мільярда гривень збитків заподіяло державі “Вінницьке кар’єроуправління”, але воно продовжує працювати під час війни

Більш ніж чверть мільярда гривень збитків заподіяло державі “Вінницьке кар’єроуправління”, але воно продовжує працювати під час війни

Періодично вінничан та вінничанок попереджають через ЗМІ/канали в телеграмі, що сьогодні будуть проводитись підривні роботи на якомусь кар’єрі в області, тому не треба лякатись вибухів. Одне з підприємств, яке проводить подібну діяльність – ТОВ “Вінницьке кар’єроуправління”. 

Знаходиться цей кар’єр біля села Писарівка в Калинівській ОТГ. 

Щоб зрозуміти, що це за підприємство ТОВ “Вінницьке кар’єроуправління”, достатньо подивитись їх судові справи. З матеріалів справи:”… cлідчі СУ ГУНП у Вінницькій області з’ясували, що службові особи ТОВ «Вінницьке кар`єроуправління», які незважаючи на зупинку дії спецдозволу, незаконно здійснювали видобуток корисних копалин Писарівського родовища. Згідно розрахунку збитків від порушення законодавства при самовільному користуванні надрами для видобування граніту (каменю будівельного) ТОВ «Вінницьке кар`єроуправління» у період з 01 листопада .2017 року по 02 серпня 2018 року  на Писарівському родовищі проведеного державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Вінницької області загальний розмір збитків, заподіяних державі становить 265 680 648,50 гривень…” На даний момент слідство триває  

Ліцензії на видобуток корисних копалин у ТОВ “Вінницьке кар’єроуправління” з’явилось з 2021 року.  

ТОВ “Вінницьке кар’єроуправління” є ще фігурантом кримінального провадження, де підприємство по заниженим цінам придбало тепловози та іншу залізничну техніку у ДСП “Чорнобильська АЕС”  

За результатами перевірок з’ясувалось, що службові особи ТОВ “Вінницьке кар’єроуправління” нехтують правилами безпеки для своїх працівників:

недотримання вимог природоохоронного законодавства:

та недотримання вимог законодавства у сфері геологічного вивчення надр та раціонального і ефективного використання надр України:

 

Зараз ТОВ “Вінницьке кар’єроуправління” належить двом жінкам з Києва. Ще нещодавно серед засновників підприємства було АТ “Голдмен”. Це акціонерне товариство засвітилось у корупційному скандалі, коли АТ “Голдмен” по значно заниженій ціні придбало акції “Газтранзит”, за інформацією “Наші гроші”  

 

Проект реалізується за фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine. Зміст публікації не обов’язково збігається з їхньою позицією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *