Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Чи крали гроші на реконструкції Київського мосту у Вінниці, покаже експертиза

Чи крали гроші на реконструкції Київського мосту у Вінниці, покаже експертиза

Чи розкрадали бюджетні кошти під час проведення робіт з реконструкції мосту через річку Південний Буг по вулиці Чорновола у Вінниці, покаже експертиза. Принаймні у цьому запевнив сьогодні представників вінницьких ЗМІ перший заступник прокурора Вінницької області Руслан Нікітчин під час брифінгу.

За його словами, експертизу проводять в рамках кримінального провадження.

Фінансування значне було виділене для того, щоб навіть сумнівів не виникало. Є експерти, які попереджені про кримінальну відповідальність. Будуть проведені відповідні обміри, розрахунки, які покажуть, чи були там розкрадання чи ні, – зауважив Нікітчин.

Попри повідомлення у вінницьких ЗМІ про відкриття слідчими Нацполіції у серпні 2018 року кримінального провадження за фактом розтрати, привласнення майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, в якому фігурували службові особи Департаменту капітального будівництва Вінницької міської ради і службові особи ТОВ «МСУ-2», яке виграло тендер, Руслан Нікітчин зауважив, що фігурантів, які б мали статус “підозрюваний”, у цій справі наразі немає.

Підозри не оголошувались. Допитуються свідки. Вилучається документація. Проводяться слідчі дії. Основна наша мета — це експертиза. Тільки експерт, як фахівець, може сказати, чи є там розкрадання чи немає, – повідомив перший заступник прокурора області і запевнив, що все буде проведено об’єктивно.

Нагадаємо, наприкінці жовтня 2016 року тендер департаменту капітального будівництва Вінницької міської ради з реконструкції даної мостової споруди виграла київська фірма ТОВ “МСУ-2”. На проведення вказаних робіт запланували витратити 67 мільйонів бюджетних гривень. (Фінансування здійснювалось з державного та місцевого бюджетів.) Втім, київська фірма “МСУ-2” взялась виконати роботи за 56, 5 мільйона гривень, залишивши “за бортом” конкурентів – Дочірнє підприємство “Гранiт Україна” ТОВ “Енергопромiмпекс”, ТОВ “Будівельне управління механізації” і ПрАТ Мостобудівне управління-3, які запропонували менш вигідні умови.

Згодом виявилось, що 56,5 мільйонів гривень на повне завершення робіт не вистачить і тоді Вінницька міська рада вирішила додатково виділити на реконструкцію мосту ще 11 мільйонів гривень. А у вересні минулого року Департамент капітального будівництва Вінницької міської ради підписав ще одну додаткову угоду, на 26, 7 мільйона гривень. Додатковий транш будівельникам замовник робіт обґрунтував необхідністю проведення додаткових будівельних робіт, не зазначених у початковому проекті. Тож, першочергова вартість робіт зросла ледь не вдвічі і склала майже 100 мільйонів гривень.

Кримінальне провадження за фактом розтрати та привласнення бюджетних коштів під час реконструкції мосту слідчі Національної поліції відкрили напередодні підписання цієї додаткової угоди.

За інформацією у судовій ухвалі, відповідно до якої правоохоронці клопотали про дозвіл на тимчасовий доступ та виїмку оригіналів документів ТОВ “МСУ-2” щодо проведення реконструкції мосту, протягом 2017-2018 років між ВМР та будівельниками було укладено 9 додаткових угод, згідно яких відбулось збільшення фінансування на суму 11 мільйонів гривень. Також було встановлено, що службові особи ТОВ «МСУ-2» протягом 2017-2018 років перераховували понад 1 мільйон гривень на пов’язане з Підрядником товариство з призначенням платежу “за оренду техніки та устаткування”. Правоохоронці не виключають, що таким чином бюджетні кошти переводили в готівку для подальшого обернення їх на свою користь.

На відміну від ситуації із реконструкцією мосту через Південний Буг, розкрадання бюджетних коштів на будівництві дороги у Мурованих Курилівцях вже підтверджене. Тендер в прямому смислі слова переполовинили. Як розповіли у прокуратурі області, з двох бюджетних мільйонів, які мали піти на виконання робіт, 900 тисяч гривень було вкрадено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *