Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Чи пускати котів у підвали, вінничани вирішуватимуть на зборах

Чи пускати котів у підвали, вінничани вирішуватимуть на зборах

Вінницька влада не поспішає із прийняттям рішення щодо визнання вуличних котів частиною екосистеми нашого міста. Чи відкривати безпритульним котам підвали та горища, вінничани найближчим часом вирішуватимуть на власний розсуд.

У відповідь на петицію Олександра Кравченка, який запропонував наслідувати гуманну практику інших українських міст, дати вуличним котам можливість вільно жити та пересуватися у місті, виконком Вінницької міської ради зауважив, що питання щодо надання дозволів на розміщення в підвальних приміщеннях цих тварин має вирішуватись виключно за рішенням загальних зборів співвласників багатоквартирних будинків.

У своїй відповіді виконавчий комітет послався на статтю 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», яка стосується спільного майна багатоквартирного будинку, до якого належать допоміжні приміщення загального користування, такі як: колясочні, комори, сміттєпроводи, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфти, тощо.

Петиція Олександра Кравченка, в якій він зазначав, що необхідно дати можливість котам вільно жити та пересуватися в підвалах, на горищах і в інших місцях їх постійного перебування, отримала широку підтримку серед вінничан і набрала 359 голосів з 350 необхідних. Автор петиції зауважив, що наявність котів на вулицях міста сприяє стримуванню темпів зростання інфекційних захворювань, оскільки саме ці тварини є природними знищувачами гризунів. Втім, чи наслідуватиме Вінниця досвід інших міст, які вже визнали котів частиною власних екосистем, та впроваджують політику гуманну до цих безпритульних тварин, наразі невідомо.

Зрештою, як йдеться у відповіді на петицію, нова «Програма регулювання чисельності тварин гуманними методами в м. Вінниці на 2016 – 2020 рр.» затверджена для фактичного скорочення кількості безпритульних тварин та зменшення забруднення території міста відходами їх життєдіяльності. За цим документом перебування безпритульних котів можливе лише під опікою та відповідальністю фізичних осіб, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, громадських і благодійних організацій. Тоді як у місті-мільйоннику Дніпрі після ухвалення рішення щодо визнання вуличних котів частиною екосистеми міста та природними дератизаторами гризунів відловлювати місцевих безпритульних котів комунальним службам дозволено лише для обстеження на наявність захворювань, стерилізації й вакцинації або для передачі новим господарям. Більше того, місцеві комунальні житлові підприємства зобов’язані стежити, аби підвали і горища у багатоповерхівках перебували у належному стані, а коти мали вільний доступ до цих приміщень.

Що ж стосується пропозиції Олександра Кравченка щодо здійснення заходів біостерилізації безпритульних котів, виконком міської ради зазначив, що вони проводитимуться у Муніципальному притулку для тварин. Оформлення ліцензії, що надає право здійснювати таку діяльність, наразі перебуває на завершальному етапі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *