Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Депутати вінницької райради дали «зелене світло» розробці глиняного кар'єру та побудові асфальтного заводу

Депутати вінницької райради дали «зелене світло» розробці глиняного кар’єру та побудові асфальтного заводу

Чи надавати гектари землі у користування приватному підприємству, бути чи не бути глиняному кар’єру у селі Іванівці та яка доля асфальтного заводу у села Комарів – ці та інші питання розглядали на 42 сесії Вінницької районної ради 7 скликання, яка відбулась сьогодні, 26 квітня.

Гектари землі в оренду СТОВ «Поділля-Плант»

Три питання на сесії районної ради, а саме 21,22, 23, стосувались затвердження технічної документації земель, які надаються або перебувають в оренді СТОВ «Поділля-Плант». Розташовані ці земельні ділянки на території Медвежо-Вушківської сільської ради. Присутня на сесії ініціативна група, яка складається з мешканців села Медвеже-Вушко, виступала проти того, щоб надавати землю у користування цього підприємства, мотивуючи це тим, що у селян немає взагалі землі, а тут якомусь СТОВ «Поділля-Плант» планують давати гектари землі.

 – Пропоную проголосувати за 21 питання, де йде мова про надання 40 соток у користування СТОВ «Поділля-Плант». Підприємство пообіцяло надати зі своїх земель ділянки для людей та учасників АТО, – каже депутатка районної ради Тетяна Закревська.

Але громада села проти такого рішення і запропонувала, щоб спочатку вони надали їм земельні ділянки, а вже потім їм хай їм дають дозвіл на користування гектарами землі. Депутати вирішили підтримати селян та проголосували проти на 21-23 питання

 

Глиняний карєр у селі Іванівка

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Запалка дискусія виникла під час обговорення 24 питання на порядку денного, де йшла мова про погодження спеціального дозволу ПрАТ «Будматеріали» на користування надрами з метою видобування суглинків ділянки №1І  Іванівського родовища.

Депутат Лука-Мелешківської ОТГ Олександр Комісарчук просив відтермінувати  дане питання

 – Громадські слухання щодо розробки нового кар’єру у селі Іванівка були проведенні неналежним чином, тому прошу не надавати зараз дозвіл ПрАТ «Будматеріали» на видобування. Я вас прошу, прислухайтесь до восьми тисячної громади, – зауважив Олександр Комісарчук.

Представник  ПрАТ «Будматеріали» Ігор Репецький наголосив, що вони мають всі дозвільні документи від Держгеонадра.

 – Ми більше 20 років співпрацюємо з Лука-Мелешківською громадою і завжди дотримувались свого слова. Ми пообіцяли громаді, що зробимо паркан навколо церкви, який вже зробили та побудуємо футбольний майданчик біля школи, – каже Ігор Репецький.

Під час дискусії з’ясувалось, що відповідно до чинного законодавства, громадські слухання у даному випадку Закон не зобов’язує проводити. ПрАТ «Будматеріали» таким чином хотіло  місцеву  громаду увести в курс справ. Але противники   кар’єру наголошували, що ці слухання були підпільні і про них ніхто не знав. Юристка Вінницької районної ради наголосила, що рішення райради позитивне чи негативне юридично ніяк не змінює ситуацію, бо підприємство має всі дозвільні документи і рішення місцевих рад не потрібні.

Деякі депутати районної ради були обурені тим, що їх колеги з  Лука-Мелешківської ОТГ проти кар’єру, адже це додаткові кошти у місцевий бюджет та робочі місця. Голова вінницької РДА Михайло Демченко висловив своє здивування тим, що у  Лука-Мелешківської ОТГ такі непорозуміння між собою.

Вислухавши всі сторони, депутати проголосували за це питання позитивно.

Під час обговорювання долі майбутнього кар’єру були свої нюанси – незрозуміло куди пропав договір між головою  Лука-Мелешківської ОТГ Олександром Сичем та ПрАТ «Будматеріали», де було погоджено розробку кар’єру.

За інформацією з реєстру Держгеонадр ПрАТ «Будматеріали» має спецдозволи для видобутку  добувати породи лише на півдні Вінниці. Про кар’єр у селі Іванівка нічого не сказано

Крім того, ПрАТ «Будматеріали» є офшорним підприємством. 41 відсоток акцій компанії належить кіпріотській компанії «Zafeen Limited»

 

Асфальтний завод в селі Комарів

Останнім питання на сесії райради було надання дозволу ТОВ «Юніка Проджект» на розроблення технічної документації на ділянку біля села Комарів. Саме тут планується будувати асфальтний завод, про який ми писали раніше  

За словами голови Вороновицької ОТГ Олександра Ковінько, дане підприємство у місцевий бюджет буде приносити 500 000 гривень щорічно. Але присутні на сесії мешканці села Комарів були категорично проти побудови заводу на такій близький відстані від житлових будинків – 452 метри. За всіма екологічними стандартами – мінімум 1000 метрів від будинків

Депутати позитивно проголосували за останнє питання на сесії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *