Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Детальний план території Вінницького індустріального парку підкоригують під трьох інвесторів

Детальний план території Вінницького індустріального парку підкоригують під трьох інвесторів

Учасники громадських слухань підтримали внесення змін до Детального плану території Вінницького індустріального парку по вулиці Немирівське шосе без будь-яких пропозицій та зауважень. Втім, внести їх ще можна до кінця проведення громадського обговорення. Триватиме воно по 20 травня включно.

Як зазначають представники замовника та розробника містобудівної документації, зміни вносили для того, аби створити максимально сприятливі умови для потенційних інвесторів індустріального парку. Щоб вони могли, так би мовити, безперешкодно реалізувати свої інвестиційні наміри. Фактично ж на територію Вінницького індустріального парку нині “зайшли” три інвестори – компанія HEAD, компанія TCS і компанія АгроOil.

Відповідно до проекту схеми функціонального призначення території індустріального парку, який цього разу представили учасникам громадських слухань, підприємство компанії HEAD займе ділянку площею 25 гектарів, підприємство компанії TCSділянку площею 5,74 гектара. Найменшу ж площу охопить підприємство компанії АгроOil 2,20 гектара. Тож, фактично половина площі індустріального парку вже зайнята.

– Південна частина парку ще не зайнята, – зазначає начальник відділу просторового розвитку департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради Юрій Самойленко. – Орієнтовно ми спрогнозували, що там може бути машинобудування, меблева промисловість, логістичний центр, бо там вигідне розташування, під’їзд зі сходу кращий з об’їзної дороги і там аеропорт. Розташування індустріального парку доволі вдале і, відповідно, я гадаю, це відіграє не останню роль у тому, що інвестори надають перевагу Вінниці.

Юрій Самойленко також зауважив, що інвестора для майбутнього логістичного центру поки що немає, але це питання часу.

Створення одного підприємства спонукає до створення іншого, – каже він.

Відповідно до проекту схеми функціонального призначення території індустріального парку, яку учасникам слухань представив заступник директора МКП “Вінницький муніципальний центр містобудування і архітектури” Олександр Галіброда, загальна площа індустріального парку сягає 60,7 гектарів. Загальна площа забудови на цій ділянці – 16,22 гектари. Це мають бути складські, виробничі та громадські будівлі. Кількість паркувальних місць для легковиків – 1265, для вантажних автомобілів — 13.

– Є потенційні інвестори, проектні рішення яких вплинули на просторову структуру індустріального парку, в схему його забудови, тому ми вносимо зміни, – зауважив Олександр Галіброда.

Тож, зміни у Детальному плані території стосуються переважно площ, на яких запрацюють підприємства компаній HEAD, TCS і АгроOil. Коли відбулись перші громадські слухання з приводу даного Детального плану, потенційних інвесторів ще не було.

Крім того, як зазначив Олександр Галіброда, незначною мірою переформатовано схему проїздів по території індустріального парку. Решта територій коригування не зазнали.

Представник розробника зазначив, що по території проектних вулиць розташовані автобусні зупинки для громадського транспорту, сама ж територія має сполучення велосипедними доріжками. Крім того, на території індустріального парку передбачені велодоріжки і велостоянки.

Відповідно до фрагменту проектного плану території площа забудови виробництва спортивного обладнання компанії HEAD займе 7,25 гектара. На території вказаного підприємства заплановано парковку на 387 легковиків і 33 вантажних авто.

Площа забудови підприємства компанії TCS становитиме 0,374 гектара. На території підприємства передбачена парковка на 280 легкових і 23 вантажних авто.

Площа забудови на території заводу АгроOil становитиме 0,184 гектара. Кількість паркувальних місць для легкових авто — 72. На території підприємств TCS і АгроOil запроектовані очисні споруди для очистки поверхневих стічних вод.

– Коли ми розробляли Детальний план, ми проектували загальну філософію. Коли з’являється інвестор, який буде будувати, в нього є конкретна технологія, певні вимоги до розташування будівель і, відповідно, для того, щоб зменшити час на формування містобудівних вимог і обмежень для проектування, тобто для реалізації інвестиційних намірів, ми моментально вносимо зміни у Детальний план для того, щоб інвестору було більш комфортно, – зауважує Юрій Самойленко. – Між містами є конкуренція, і хто швидше зреагує, тому і краще. Це ж робочі місця.

Начальник відділу просторового розвитку також зазначає, що зміни до Детального плану можливі і надалі. Цього ж разу містобудівну документацію коригували під інвесторів, які вже “зайшли”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *