Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Докази знищення культурної спадщини у центрі Вінниці на Монастирській, 1 долучили до кримінального провадження

Докази знищення культурної спадщини у центрі Вінниці на Монастирській, 1 долучили до кримінального провадження

 

Журналістка ЦГК «ДІЙ!-Вінниця» отримала підтвердження, що копії матеріалів, які вона надала у вигляді доказової бази того, що посадові особи Вінницької міської ради знищують культурну спадщину міста, долучили до існуючого кримінального провадження.

Підтвердження відкриття провадження чи відмови у ньому  за її заявою не надійшло.

Нагадаємо, що журналісти написали заяву до поліції по будівлі на Монастирській,1 з доказовою базою у вигляді матеріалів, які ми оприлюднювали протягом двох років. Ми вбачаємо у діях посадовців міської ради злочин, що має каратись за статею 298 КК України, а саме умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження пам’яток- об’єктів культурної спадщини. Наші матеріали вказують на те, що будівлю навмисне роками доводили до руйнації, приховуючи наявність під нею підземних ходів.  Чекаємо повідомлення про відкриття кримінального провадження.

Також ми писали про те, що що в  будівлі  по вулиці Монастирська, 1,  виявили тринадцяти метровий підземний хід.

Будівля розташована напроти середньовічного комплексу єзуїтського монастиря, який нині займає Держархів Вінницької області, який є пам’яткою архітектури національного значення.   Депутати Вінницької міської ради дозволили її продати своїм рішенням від 27 червня внісши до переліку об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації у 2019 році,

Саме ця будівля на Монастирській,1, була в минулому році об’єктом журналістських розслідувань та соцального експерименту, коли журналісти намагались отримати закину будівлю в оренду для розміщення редакції.

Головне фото: Анастасія Дем’янчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *