Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Журналістські розслідування » Доки триває громадське обговорення, у Вінниці вже зруйнували м’ясокомбінат, щоб збудувати «Епіцентр»

Доки триває громадське обговорення, у Вінниці вже зруйнували м’ясокомбінат, щоб збудувати «Епіцентр»

Нещодавно, на очах вінничан та гостей міста остаточно  знищили м’ясокомбінат, який у місті діяв з 1930 по 2010 рік.  Тоді підприємство придбав мільярдер з Івано-Франківську  Олег Бахматюк.  У законсервованому стані комбінат простояв до початку вересня 2019 року, коли нові власники, ТОВ «Епіцентр К»,  почали демонтаж будівель, щоб на цій території збудувати торговий центр.

 

Знищення м’ясокомбінату

Наразі  на території колишнього м’ясокомбінату залишились лише руїни, які перемелюють на спеціальній техніці. Потім подрібнений матеріал загружають у  вантажівки, які вивозять будівельне сміття за межі міста.

У аналітичній системі YouControl нещодавно з’явився розділ «Власність та дозволи», де можна переглянути що має підприємство  ТОВ «Епіцентр К» .

Серед автотранспорту, що у користуванні компанії, ми знаходимо  вантажівку, яка була помічена при вивезенні будівельного подрібненого матеріалу з території колишнього комбінату.

Коли у вересні почали демонтаж  м’ясокомбінату, не було повної нформації про те, що відбувається, хто саме виконує будівельні роботи і для чого. Були лише чутки, що тут збудують ТЦ «Епіцентр».

11 вересня 2019 року ми надіслали запит на інформацію на офіційну пошту ТОВ «Епіцентр К», щоб нам підтвердили чи спростували це. Наступного дня  надійшла  відповідь, що така інформація є конфіденційною.

 

 

Згодом ми надіслали запит до Вінницької міськради, з проханням, щоб нам надали копії всіх документів, які пов’язані з забудовою території колишнього м’ясокомбінату. Таким чином ми отримали копію договору між виконавчим комітетом Вінницької міської ради та ТОВ «Епіцентр К», який зобов’язався профінансувати  виготовлення детального плану території (ДПТ) за 640 000 гривень, де буде побудований торговий центр.

Цей план мав бути затверджений міськрадою не пізніше 1 грудня 2019 року, щоб не пізніше 15 грудня 2019 року підприємству ТОВ «Епіцентр К» були надані містобудівні умови та обмеження – вихідні дані на проектування об’єкту будівництва (ТЦ «Епіцентр»).

 

Цей договір за датами  не «стикується» з громадськими обговореннями щодо розробки містобудівної документації – детального плану цієї території, які досі тривають.

А саме  до 23 грудня 2019 року.

Тобто, поки триває формальне громадське обговорення щодо пропозицій у розробці детального плану, у цей час він мав вже бути  затвердженим. А ТОВ «Епіцентр К»  мав отримати вихідні дані на проектування майбутнього торгового центру.

– Цей договір між виконавчим комітетом міської ради та ТОВ «Епіцентр К» якийсь «треш». Виконком зобов’язався, що міськрада прийме пачку рішень, хоча законодавством не передбачені терміни по розробці ДПТ, тому що громадські обговорення розробки детального плану територій тривають мінімум місяць. Треба подивитись що на тій території передбачено планом зонування території. Судячи з договору, там не передбачено будівництво магазинів, тому вони хочуть «намалювати» ДПТ з порушенням містобудівної документації, – каже експерт у сфері будівництва Георгій Могильний

Не зважаючи  на те, що відповідно до договору між виконкомом та ТОВ «Епіцентр К»  ДПТ  мав бути затверджений до 1 грудня 2019 року, у відповіді на запит (станом на 5 грудня), нам повідомили, що він не затверджений, тому що тривають громадські обговорення.

Також ми отримали викопіювання з плану зонування, де місце розташування майбутнього торгового центру є виробничою зоною.

 

Законодавство

Відповідно до статі 21 «Громадське обговорення щодо врахування громадських інтересів» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» громадському обговоренню підлягають розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій.

Замовники містобудівної документації зобов’язані забезпечити:

1) оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні з прогнозованими правовими, економічними наслідками та наслідками для довкілля, у тому числі для здоров’я населення;

2) оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, пояснювальної записки, розділу “Охорона навколишнього природного середовища” або звіту про стратегічну екологічну оцінку на своїх офіційних веб-сайтах, а також вільний доступ до такої інформації громадськості;

 – Вінницька міська рада цього всього не зробила, лише повідомила про бажання змінити ДПТ на тому місті, де нещодавно був м’ясокомбінат. Затвердження ДПТ при таких умовах визнається незаконним у судовому порядку. Тому що його затвердження заборонено без проведення громадських обговорень, процедура яких встановлена законом. У постанові КМУ від 25 травня 2011 року № 555 чітко зазначено як повинні проходити громадські слухання під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні ,   – додав Георгій Могильний

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *