Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Домашнє насильство у ЛГБТ-парах в Україні не досліджують

Домашнє насильство у ЛГБТ-парах в Україні не досліджують

У Вінниці з 17 вересня 2019 року  розпочали свою роботу дві робочі групи реагування на вчинення домашнього насильства. Серед цих груп є «Поліна» (Поліція проти насильства) /.  Але  статистики про те чи фіксують ці групи домашнє насильство у ЛГБТ-парах н існує.  За неофіційними даними, у таких парах іноді конфлікти виникають частіше, ніж у різностатевих парах. У нашій державі така  статистика відсутня.

Згідно з дослідженням американського Національного центру запобігання та контролю за травмами (2014 рік)  опитані лесбійки стикалися з насильством з боку партнерки частіше (43,8%), ніж гетеросексуалки (35%). У чоловіків показники нижче: 29% – серед опитаних гетеросексуалів, 26% – серед геїв. Найвищий відсоток виявили серед бісексуальних жінок – 61,1%.

Журналісти надіслали запити на інформацію усіх обласних управлінь національної поліції, щоб дізнатись чи хоч раз правоохоронні органи в Україні фіксували випадки домашнього насильства саме у ЛГБТ-парах. Відповіді  – нуль випадків.

Чому так відбувається?! Згідно частин 2 статті 3 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»  дія законодавства про запобігання та протидію домашньому насильству незалежно від факту спільного проживання поширюється на таких осіб:

1) подружжя;

2) колишнє подружжя;

3) наречені;

4) мати (батько) або діти одного з подружжя (колишнього подружжя) та інший з подружжя (колишнього подружжя);

5) особи, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у шлюбі між собою, їхні батьки та діти;

6) особи, які мають спільну дитину (дітей);

7) батьки (мати, батько) і дитина (діти);

8) дід (баба) та онук (онука);

9) прадід (прабаба) та правнук (правнучка);

10) вітчим (мачуха) та пасинок (падчерка);

11) рідні брати і сестри;

12) інші родичі: дядько (тітка) та племінник (племінниця), двоюрідні брати і сестри, двоюрідний дід (баба) та двоюрідний онук (онука);

13) діти подружжя, колишнього подружжя, наречених, осіб, які мають спільну дитину (дітей), які не є спільними або всиновленими;

 

14) опікуни, піклувальники, їхні діти та особи, які перебувають (перебували) під опікою, піклуванням;

15) прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, їхні діти та прийомні діти, діти-вихованці, діти, які проживають (проживали) в сім’ї патронатного вихователя.

Дія законодавства про запобігання та протидію домашньому насильству поширюється також на інших родичів, інших осіб, які пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, за умови спільного проживання, а також на суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Після складання протоколу за статтею 173-2 КУаАП у відношенні вищеперерахованих категорій осіб, відомості про особу вносяться до інформаційно-телекомунікайної системи «інформаційний портал Національної поліції України», розбивки щодо категорій осіб серед гомосексуальних пар (ЛГТБТ-спільноти) в органах Національної поліції не затверджено відомчими наказами Національної поліції та Міністерством внутрішніх справ України.

  Дійсно, у ЛГБТ-парах в Україні є домашнє насильство, особливо в жіночих.  Звернутись у таких випадках ЛГБТ-парам є до кого, але вони бояться дискримінації і виносити це на публіку. Проблема така є, але поки ніхто цим питанням не займався, – каже директор ГО «Правозахисне бюро «Ми є!» Володимир Косенко

Публікація створена у рамках Програми  партнерства з організацією GenderZ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *