Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Два польских автобуса переданих Вінниці ніколи не вийдуть на маршрути

Два польских автобуса переданих Вінниці ніколи не вийдуть на маршрути

У вересні 2022 року місцева влада, з властивим для неї пафосом, представила два автобуса Solaris Urbino 12, які Вінниця отримала від польського міста-побратима Кельце в рамках гуманітарної допомоги. Тоді місцевий істеблішмент казав, що вже думають по якому маршруту будут їздити ці автобуси. Але пройшло три місяця, а ці транспортні засоби досі не їздять вулицями міста. Саме зараз, коли є проблеми з рухом електротранспорту, ці польські автобуси були б максимально актуальні. Цим питання задались журналісти редакції “20 хвилин”, які в підсумку з’ясували, що ці Solaris Urbino 12 є гуманітарною допомогою, а в рамках чинного законодавства заборонено використовувати  гуманітарку для отримання прибутку – в даному випадку це плата за проїзд.

Журналісти нашої Агенції вирішили більш детально перевірити цю інформацію та надіслали запити з відповідними питаннями до Вінницької міської ради та до КП “Вінницька транспортна компанія”. У відповідь нам зазначили, що відповідно до 12 статті Закону України “Про гуманітарну допомогу” використання гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку тягне за собою кримінальну або адміністративну відповідальність.

 

Відповідь від КП “Вінницька транспортна компанія”  була вже більш детальною, де по пунктам пояснили, чому автобуси Solaris Urbino 12 не їздять на маршрутах міста. 03 квітня 2022 poкy нaбyв чиннoстi Зaкoн Укpaїни ”Пpо внесення змiн до Кримінального кодексу України щодо вiдпoвiдaльнoстi за незаконне використання гуманітарної допомоги.” Відповідно до цього Закону, використання даних автобусів на маршрутах може бути кваліфіковано як “використання благодійних пожертв з метою отримання прибутку”, тобто підпадатиме під дію статті 201-2 КК України. Тому КП “Вінницька транспортна компанія” використовує автобуси для перевезення працівників підприємства. 

 

З цих всіх відповідей розумієш, що варіант безкоштовного  перевезення пасажирів по маршруту  в цих двох автобусах взагалі не розглядався. КП “Вінницька транспортна компанія” й так отримує велику кількість дотацій з бюджету міста, тому безкоштовне превезення пасажирів в автобусах  Solaris Urbino 12 ніяк вже не вплинуло на “фінансове здоров’я” комунального підприємства. Ба більше, на наступній сесії Вінницької міської ради планують збільшити розмір статутного капіталу КП “Вінницька транспортна компанія” на 122 151 400 гривень. 

 

Фото: “Суспільне Вінниця”

 

 

Проект реалізується за фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine. Зміст публікації не обов’язково збігається з їхньою позицією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *