Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Двоповерхову комунальну будівлю колишнього ЖЕКу по Монастирській готують до приватизації

Двоповерхову комунальну будівлю колишнього ЖЕКу по Монастирській готують до приватизації

Депутати міської ради завтра, 27 червня, на черговому засіданні сесії мають розглянути питання “Про внесення змін та доповнень до рішення міської ради від 29.03.19 №1705 «Про затвердження переліків обєктів комунальноїт власності, що підлягають пиватизації в 2019 році”. А саме, до переліку обєктів, що підлягають приватизації способом аукціону має  бути додана адміністративна будівля з підвалом, загальною площею 364,4 квадратних метри за адресою Монастирська,1.

Наразі цю юридичну адресу за інформацією пошуково-аналітичної системи YouControl, має одна з управляючих компаній міста Вінниці ТОВ «ЖЕО-1». Керівник, засновник, бенефіціарний власник  цього підприємства Ірина Коваль також є бенефіціаром ТОВ «ЖЕО».

Ці два підприємства повязані між собою й іншими засновниками та беніфіціарами. Крім того, перша юридична адреса при реєстрації ТОВ «ЖЕО-1» була вулиця М.Оводова,1, як і в ТОВ «ЖЕО». Ще за цією ж адресою зареєстроване дочірнє підприємство “ЖЕО-Тепло” ТОВ “ЖЕО”, яке має тих самих зановників та бенефіціарів.

Нагадаємо, що саме ця будівля на Монастирській,1, була в минулому році об’єктом журналістських розслідувань та соцального експерименту, коли журналісти намагались отримати закину будівлю в оренду для розміщення редакції.

Закинуту будівлю колишнього ЖЕКу по вулиці Монастирська,1, віддали в оренду ТОВ «ЖЕО».Таким було рішення виконкому  №609 від 22 березня 2018 року. У рішенні йшлося про те, що ТОВ ЖЕО  отримує будівлю в оренду строком на два роки 11 місяців.  Нагадаємо, що попередній  договір оренди на будівлю де-юре закінчився ще в листопаді  2017 року.

А стояла вона порожньою уже більше року. Про це журналісти дізналися  у ході проведення розслідування «У центрі Вінниці дореволюційний маєток влада перетворила на закинутий склад».

Після цього ми вирішили провести соціальний експеримент та попросити це приміщення в оренду під потреби редакції.  У відповідь на офіційне звернення нам відмовили, за підписом заступника міського голови Сергія Матусяка, посилаючись на те, що отримати цю будівлю в оренду можна лише через аукціон. Порадили слідкувати за оголошеннями про оренду приміщень на офіційному сайті Вінницької міської ради.  Відповідь надійшла 12 лютого.

А уже 22 березня без жодних оголошень про конкурс та аукціон, будівлю передали в оренду ТОВ «ЖЕО» . Як таке могло статись? У відповідь на запит розпорядник інформації Вінницької міської ради та виконкому Ірина Єлізарова повідомила, що виявляється, відповідно до «Концепції регулювання відносин , пов’язаних з орендою майна територіальної громади міста Вінниці» приватні суб’єкти господарювання , які здійснюють діяльність по обслуговуванню житлового фонду та прибудинкових територій, отримують майно в оренду без аукціону.

Виконком зобов’язав ЖЕО за свій кошт зробити експертну оцінку будівлі на Монастирській,1. Це потрібно, щоб   отримати звіт про оцінку майна з висновками про його вартість.  Після цього буде оформлено договір оренди. Від цього звіту мала б залежати орендна плата. Але, як відомо, у випадку з ТОВ «ЖЕО»,  одне від іншого може не залежати.

Це підприємство орендує іншу будівлю – пам’ятку архітектури  за адресою Оводова,1 лише за 26 копійок  на місяць. Деталі цієї угоди – у розслідуванні Вінницька влада віддала в оренду пам’ятку архітектури за 26 копійок  

Нагадаємо, Товариство з обмеженою відповідальністю «Житлово-Експлуатаційне Об’єднання», розпочало свою роботу у Вінниці 1 лютого 2013 року.  На підставі Рішення №25 «Про обслуговування житлового фонду» виконавчого комітету Вінницької міської ради  воно є виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

ТОВ «ЖЕО» начебто було  створено для  покращення надання житлово-комунальних послуг населенню міста, як керуюча компанія нового типу на зміну ЖЕКам. Вінничани були тоді обурені тим, що про перехід від ЖЕКу до ЖЕО їх навіть ніхто не повідомив. Крім того обіцяних  позитивних змін не відбулося. Про «вінницьке комунальне рабство» йдеться у розслідуванні «30 мільйонів відмиває вінницьке ЖЕО за  рік»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *