Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Двоповерхову комунальну будівлю у центрі Вінниці, під якою виявили підземний хід, зняли з продажу

Двоповерхову комунальну будівлю у центрі Вінниці, під якою виявили підземний хід, зняли з продажу

Сьогодні, 16 жовтня, мали відбутись торги з продажу двоповерхової адміністративної будівлі  з підвалом загальною площею 364,4 квадратних метри у Вінниці по вулиці Монастирська, 1. Ціна, після того, як не відбулись перші торги на PROZORRO продажі  за ціною 4 030 628 гривень, за регламентом опустилась на 50 відсотків. Будівлю виставили на продаж за стартовою ціною трохи більшою, ніж два мільйони гривень.

Департамент  комунального майна Вінницької міської ради  скасував ці торги. 26 вересня будівлю знову виставили на продаж за початковою ціною 4 030 628 гривень, але й ці торги, що мали відбутися 18 жовтня, наразі відмінені.

Нагадаємо, що в  будівлі  по вулиці Монастирська, 1,  виявили тринадцяти метровий підземний хід.

Будівля розташована напроти середньовічного комплексу єзуїтського монастиря, який нині займає Держархів Вінницької області, який є пам’яткою архітектури національного значення.   Депутати Вінницької міської ради дозволили її продати своїм рішенням від 27 червня внісши до переліку об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації у 2019 році,

Саме ця будівля на Монастирській,1, була в минулому році об’єктом журналістських розслідувань та соцального експерименту, коли журналісти намагались отримати закину будівлю в оренду для розміщення редакції.

Наразі журналісти Агенції написали заяву до поліції по будівлі на Монастирській,1 з доказовою базою у вигляді матеріалів, які ми оприлюднювали протягом двох років. Ми вбачаємо у діях посадовців міської ради злочин, що має каратись за статею 298 КК України, а саме умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження пам’яток- об’єктів культурної спадщини. Наші матеріали вказують на те, що будівлю навмисне роками доводили до руйнації, приховуючи наявність під нею підземних ходів.  Чекаємо повідомлення про відкриття кримінального провадження.

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки

Фото та відео: Na Парижі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *