Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » «Гарячі лінії» з питань протидії COVID-19 у Вінницькій облдержадміністрації працюють лише в робочі дні та години

«Гарячі лінії» з питань протидії COVID-19 у Вінницькій облдержадміністрації працюють лише в робочі дні та години

Така інформація оприлюднена Представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в центральних областях Валерієм Ольховим за результатами дистанційного моніторингу додержання права людини на звернення до суб’єктів владних повноважень шляхом викладення усного звернення за допомогою засобів телефонного зв’язку через телефонні «гарячі лінії» та отримання відповіді.

За результатами проведеного моніторингу встановлено, що на головній сторінці веб-сайту Вінницької обласної державної адміністрації є телефон «гарячої лінії» 0 800 216 433. Цей  номер телефону також вказаний і для питань протидії COVID-19 та для літніх, та одиноких людей стосовно консультування з питань карантину.

За інформацією з звіту про результати моніторингу, телефон «гарячої лінії» працює з понеділка по четвер з 08:00 до 17:00 та в п’ятницю з 08:00 до 15:45.

На головній сторінці веб-сайту облдержадміністрації є посилання «Коронавірус: оперативна інформація» перейшовши за посиланням можемо знайти телефон «гарячої лінії» з питань протидії COVID-19, мапа пунктів тестування на COVID-19, інформація про вакцинацію проти COVID-19 в . Але відомчий нормативно-правовий акт, яким визначено та затверджено порядок роботи телефон «гарячої лінії» на сайті відсутній.

Під час особистого спілкування за оператором «гарячої ліні» перевіряючі з’ясували, що на телефонні дзвінки відповідають працівники відділу роботи зі зверненнями громадян облдержадміністрації, за потреби реєструють усне звернення, або переадресовують за належністю до інших установ.

На головній сторінці веб-сайту Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації є телефон приймальні директора департаменту, але телефони «гарячої лінії» відсутні. Співробітники департаменту пояснили, що телефон «гарячої лінії» буде розміщено на сайті після його створення Вінницькою облдержадміністрацією.

Таким чином, йдеться у звіті, за умов наявних карантинних обмежень Департаментом не в повній мірі забезпечено можливість для реалізації прав громадян на подачу усних звернень за допомогою засобів телефонного зв’язку через визначені контактні центри, телефонні «гарячі лінії», що є порушенням вимог частини п’ятої статті 5 Закону України «Про звернення громадян».

Головне фото: dmsu.gov.ua

 

Публікація створена за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках програми COVID-19 Solidarity Programme for the Eastern Partnership. Зміст цієї статті не обов’язково збігається з їхньою позицією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *