Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Готування їжі, нічні чергування та забезпечення безпеки переселенців - викладачі вінницького училища

Готування їжі, нічні чергування та забезпечення безпеки переселенців – викладачі вінницького училища

Комфортні умови проживання переселенців у гуртожитку учбового закладу   – це перше, що спадає на думку, коли потрапляєш у третій відвіданий нашею Агенцією навчальний заклад у Вінниці. 

Безпека проживання  тут на високому рівні 

 

У нас  живуть люди, тому ми повинні забезпечити їм безпеку. До нас іноді приходять незрозумілі люди і починають щось випитувати, тому ми у всіх одразу перевіряємо документи. Працівники СБУ до нас ходять через день, – каже директор училища

Перших три тижні війни, за словами директора, у гуртожитку учбового закладу переселенці  надовго не затримувались – побули кілька ночей й їхали далі на захід. Зараз тенденція змінилася і люди осідають у Вінниці.  На даний момент 51 особа отримала  приписьковий (тимчасова прописка), який видають у прозорому  офісі. 

Зараз на території училища проживає 128 переселенців – це та кількість людей, на яку максимально розрахований  гуртожиток. 

 

Ми  всіх їх забезпечуємо триразовим харчуванням. Навіть коли вони вночі приїжджають, ми їх повинні зустріти з чаєм. Тільки ось мені  незрозуміло, як вони у комендантську годину до нас потрапляють. Крім харчування, надаємо переселенцям медичну та психологічну допомогу. По соціальним  питанням також допомагаємо, – говорить директор учбового закладу.   

Викладачі училища, коли не мають занять з учнями, допомагають з приготуванням їжі. 

 

Продукти нам дає Вінницька міська рада та волонтери. Велику допомогу надає “TerraMare” (мережа піцерій у Вінниці). Допомагають колишні випускники. Хлопці, які були “вреднючі” сьогодні приїжджають та питають чим можуть допомогти. Місцеві мешканці приносять  білизну, тому що взагалі її не було, – каже заступниця директора училища

Навчальний процес йде безперервно. Приймальна комісія розпочнеться з середини травня. До війни у гуртожитку проживали студенти, які були  евакуйовані 24 лютого, коли розпочалася війна. Багато серед них  неповнолітніх. 

 

Прошу оцінити роботу нашого колективу. Це люди, які в основному працюють за “мінімалку”. Це звичайні вчителі, які стоять постійно за плитами готують їжу та ще повинні встигати уроки дистанційно проводити. Крім того, вони мусять ночувати у гуртожитку. Я не можу на одну вахтерку залишити 128 осіб, більшість з котрих чоловіки, – додав директор училища. 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *