Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Хто, що та за скільки бюджетних коштів ремонтує у Вінниці - відтепер можна побачити на інтерактивній Карті ремонтів

Хто, що та за скільки бюджетних коштів ремонтує у Вінниці – відтепер можна побачити на інтерактивній Карті ремонтів

Вчора, 19 червня, у Вінниці  експерти ГО “Антикорупційний штаб” спільно з представниками Вінницької міської ради презентували Антикорупційну карту ремонтів – https://map.shtab.net/.

Антикорупційна карта ремонтів – це інтерактивна онлайн карта України, на якій позначені всі ремонтні роботи, які виконуються за бюджетні кошти.  Лише у Вінниці за останніх два роки було укладено понад 1776 договорів на проведення ремонтних робіт, на які витрачено більше двох  мільярдів гривень.

Кожен мешканець  Вінниці тепер  може проконтролювати куди йдуть бюджетні гроші, виділені на проведення ремонтів шкіл, будинків, лікарень, доріг, майданчиків.   Про виявилені проблеми  з ремонтними роботами можна повідомити,  залишивши на сайті скаргу з інформацією та  фотографіями об’єкту. Вся інформація на порталі підгружається з сайту публічних закупівель “Prozorro”. Тут можна подивитися всі відомості про замовника та підрядника,  можна ввести пошук за компаніями, адресами.

Юристи Антикорупційного штабу на презентації пообіцяли  обробляти всі отримані скарги та у разі підтвердження, звертатися  до правоохоронних та контролюючих органів у разі виявлення правопорушень.

– Правоохоронні органи та антикорупційні організації, об’єктивно, не мають можливості відслідкувати абсолютно всі випадки зловживань з використання бюджетних коштів. Тому важливо, аби до моніторингу була долучена якомога ширша  аудиторія. Власне, Карта Ремонтів, у першу чергу, покликана виконати цю місію. Аби кожен вінничанин, полтавець, киянин, кожен українець сам мав змогу стежити за тим як використовуються сплачені ними податки, і реагувати, якщо є зловживання, – каже аналітик ГО “Антикорупційний штаб” Ілля Коротенко.

 

– До презентації Карти ремонтів у Вінниці ми отримали декілька скарг від користувачів нашого ресурсу по ремонтах у місті. В основному, вони стосувались того, що кошти, відповідно до даних з Prozorro були виділені, а от ремонту не було. Очікуємо, що після презентації та офлайн частини нашого проекту (розклейки оголошень та проведення зустрічей з мешканцями), відгуків вінничан побільшає. Зазвичай так відбувається. Наприклад, в Одесі після нашого приїзду упродовж трьох днів надійшло близько 60 скарг на ремонти від одеситів, – говорить виконавчий директор ГО “Антикорупційний штаб” Сергій Миткалик.

У прес-брифінгу також взяли участь заступник Вінницького міського голови з питань житлово-комунального господарства та благоустрою Микола Форманюк та заступник міського голови з питань управління якістю, протидії корупційним загрозам та інформаційної безпеки Сергій Тимощук та керівники департаментів міської ради.

Сергій ТИМОЩУК підтвердив готовність мерії розмістити на офіційній сторінці міської ради модулі відображення Карти ремонтів. Заступник міського голови також повідомив, що у міськраді також ведуть свої внутрішні розслідування з приводу недоброякісних ремонтів та підрядників. До прикладу, Департамент капітального будівництва подав до суду на підрядника,  який виконував ремонтні роботи Київського мосту. Реконструкцію виконвало ТОВ “МСУ-2”,  з підприємством уклали угоду на 56,4 мільйонів гривень, а до завершення ремонту його вартість сягнула понад 70 мільйонів гривень.  Наразі  суд має встановити, чи були допущені ті чи інші порушення. Міська рада також замовила проведення експертизи, яка визначить, чи не завищили вартість ремонту Київського мосту.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *