Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Коренем зла міських проблем вінничани вважають «підпільність» міської ради та бездіяльність громади

Коренем зла міських проблем вінничани вважають «підпільність» міської ради та бездіяльність громади

Результати  аналізу відповідей в опитуваннях  на круглому столі «Що найбільше турбує вінничан»: найболючіше питання – забудова міста з порушенням законодавства. За нього віддали свої голоси усі присутні на організованому центром громадського контролю «Дій! Вінниця» круглому столі, що відбувся учора, 31 січня. Серед присутніх –  журналісти, активісти,  представники громадських організацій, депутати міської ради. Наступне проблемне питання, яке у тому числі спровоковане тим, що житлові забудови Вінниці з’являються, як гриби після дощу. При цьому школи та дитячі садочки для нових мешканців майже ніхто не будує. За проблему – нестача дитячих садочків проголосувало більше половини присутніх. Серед своїх варіантів відповіді є також пов’язана із активною забудовою міста – нестача паркувальних місць.

На третьому місці проблема насильного переведення багатоквартирних будинків міста на обслуговування приватного ТОВ «ЖЕО».  За нього проголосувало семеро опитуваних.

Побудову паркану навколо Центрального парку міста вважають проблемою лише четверо опитуваних. Більшість обрало свої варіанти відповідей, серед яких вказують, що коренем усіх перерахованих проблем є ігнорування місцевою владою думки громади та порушення законодавства.

Крім запропонованих варіантів відповідей опитуванні підняли ще низку проблем.

 1. Закритість Вінницької міської ради
 2. Небажання мера та депутатів публічно звітувати перед громадою
 3. Неможливість потрапити на прийом до міського голови
 4. Турнікет у міській раді, як символ закритості, що не дозволяє громаді потрапити на сесію чи до будь-якого чиновника
 5. «Підпільність» в прийняті рішень міською радою. Коли суть проекту рішення в розгорнутому вигляді не оприлюднюється на офіційному сайті, а є лише назва. Відповідно громада міста, та часто й самі депутати міської ради, не знають за що мають голосувати.
 6. Корупційні схеми по співфінансуванню ремонтів житлових будинків
 7. Погана якість питної водопровідної води
 8. Мала кількість громадських туалетів
 9. Відсутність громадського транспорту до віддалених вулиць міста чи у нічний час
 10. Відсутність дієвої реакції на електронні петиції та звернення громадян
 11. Комунальні підприємства, що працюють у збиток для бюджету міста
 12. Непрозорість використання школами батьківських коштів
 13. Штучно організовані владою громадські слухання для прийняття потрібних рішень
 14. Використання технологій для маніпулювання громадою, у тому числі комунальні засоби масової інформації, фінансування громадських організацій та громадських правоохоронних формувань з міського бюджету.
 15. Неактивність громади міста у контролі над владою
 16. Проекти рішень на сесію міської ради оприлюднюють в одному вигляді, а голосують депутати за інші варіації цих рішень

Хочеш бути почутим – говори!

Присутні на круглому столі сформували своєрідний список рекомендацій, щоб почати зменшувати список проблем і збільшувати громадський влив на владу. Серед них:

 1. Кожному починати з себе: перестати говорити, почати ДІЯти та брати відповідальність за свої ДІЇ.
 2. Перестати конкурувати між собою, об’єднуватись та домовлятись: «Якщо не розумієш – не критикуй, якщо не підтримуєш, хоча б не заважай»
 3. Скасовувати незаконні рішення міської ради через суди. Звертатись в суди інших міст України, щоб зменшити корупційний ризик
 4. «Хочеш бути почутим – говори». Перестати боятися висловлювати свою позицію, навіть, якщо не віриш в те, що це щось змінить
 5. Створювати суспільний інтерес до актуальних проблем через петиції, звернення громадян, запити на інформацію, звернення до судів, публікації у соціальних мережах, засобах масової інформації, обговорення у неформальному спілкуванні з рідними, друзями і т.д.
 6. Організовувати систематичні неформальні зустрічі активних громадян
 7. Тісно працювати з депутатським корпусом міської ради. Контролювати роботу тих, кому довірили розпоряджатись коштами та майном громади
 8. Робити все систематично, а не час від часу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *