Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » «Листи щастя» від E-data отримали більше двох десятків громадських організацій Вінниці

«Листи щастя» від E-data отримали більше двох десятків громадських організацій Вінниці

15126137_309654842766758_1993051768_o-1

Двадцять один розпорядник бюджетних коштів у Вінниці не зареєструвались на єдиному веб-порталі використання публічних фінансів.Такими є результати моніторингу усіх вінницьких розпорядників бюджетних коштів на предмет реєстрації на  E-data

Єдиний веб-портал використання публічних коштів є офіційним державним інформаційним ресурсом у мережі Інтернет, на якому оприлюднюється інформація про використання бюджетних коштів. Доступ до інформації, оприлюдненої на єдиному веб-порталі, є вільним та безоплатним.

За інформацією, яку надали на запит на доступ до публічної інформації, у Вінниці налічується 222 розпорядника бюджетних коштів. Серед них відділи та департаменти Вінницької міської ради, комунальні установи, громадські організації та комунальні підприємства.  Законом України «Про відкритість використання публічних коштів»  передбачено, що усі розпорядники та одержувачі коштів державного і місцевих бюджетів, суб’єкти господарювання державної і комунальної власності, фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування мають звітувати про всі надходження та витрати  на єдиному веб-порталі використання публічних фінансів E-data

За результатами моніторингу лише 21 розпорядник Вінниці не зареєструвався на  E-data.  Це  громадські організації, які отримали кошти з бюджету міста. Громада не може від слідкувати скільки та за які послуги вона віддала цим організаціям свої кошти.

Журналісти, скориставшись можливістю пошуково-аналітичної системи  «007», яка підключена до веб-порталу  E-data, сформували та надіслали звернення до керівників усіх розпорядників, що не виконали вимоги закону. Також повідомили про ці порушення Уповноважену Верховної Ради України  з прав людини.

15145106_309654852766757_108198623_o

Станом на 17 листопада 2016 року у Вінницькій області  до єдиної системи використання публічних фінансів долучилося лише 46 відсотків розпорядників бюджетних коштів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *