Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Мешканці будинків, що постраждали від вибухової хвилі у Вінниці компенсації не отримали 

Мешканці будинків, що постраждали від вибухової хвилі у Вінниці компенсації не отримали 

Багато вінничан та вінничанок прокинулись о 4 годині ранку 16 березня через ракетний удар по телевежі. На щастя, обійшлося без жертв, але деякі  житлові будинки біля вежі були частково пошкоджені: вибило вікна, пошкодження покрівлі даху, посипалась штукатурка на стінах тощо. Власники будинків, кажуть, що  залишились один на один зі своїми проблемами, адже компенсувати витрати на ремонт їм не будуть.

 

За ремонт “розрахується путін”

Приватний сектор біля телевишки складається з кількох вулиць. Зовні всі будинки виглядають неушкодженими, лише на кількох можна побачити зовнішній ремонт, як, наприклад, замінений шифер

Власники будинків, як чують, що ми журналісти, закривають за собою двері. Лише двоє літніх людей анонімно погодились з нами поспілкуватись і то на вулиці, не показуючи власні будівлі.

 

– Взагалі наш район несильно постраждав. Ось на автобазі біля телебашти всі вікна вибило. Там на вулиці багато автівок стояло, то повезло, що  на жодну з них осколки не впали. Ми знаходили великі осколки зі скла, такої квадратної форми десь 40 на 40 сантиметрів. Якщо б на когось впало, то могло й вбити, – каже Валентин

Наступний місцевий мешканець був трохи  більше говіркий.

 

– В мене вікна вибило і шифр злетів. Вирішив сам ремонт зробити, тому що немає сенсу чекати сторонньої допомоги. Ходили до нас комісії з прокуратури та  вуличкому,  які сказали, що “путін розрахується” з репарацій. 2 000 гривень витратив на заміну вікон. Сусіду менш повезло, тому що йому довелось всі вікна дерев’яні замінити, а це доволі дорого. У нього зять атовець, ще й поранений,  то отримав знижку на вікна у 30 відсотків, – каже Леонід

Каже, що саме йому довелося працівників СБУ водити по лісу у пошуках залишків ракети, тому що він знає  всі  тропи.

 

– Силовики знайшли у лісі задню частину ракети. Під час пошуків   нам на зустріч йшов мій знайомий, який сказав, що бачив ромів  з повними пакетами, мабуть, то вони всі залишки ракет зібрали. На це працівник СБУ сказав, що нічого страшного, ми їх знайдемо, – додав пан Леонід

Журналісти Агенції через соцмережі знайшли пані Світлану, яка також анонімно та без фотографій дала нам свій коментар.

 

– Коли показали по телебаченню ракетний удар по київській телевежі, то я зрозуміла, що наша наступна. Тому я з дитиною виїхала за кордон і вже через тиждень був прильот по вінницькій телевежі. У момент вибуху в будинку знаходився мій чоловік, але він перебував у бомбосховищі. У нас вибило вікна, впала стеля в спальні, штукатурка обсипалась на стінах. Будинок у нас двоповерховий на п’ять квартир. Щодо компенсації, то до нас приходили з прокуратури та з вуличкому, зробили акти та сказали, що компенсація взагалі буде, але вже тільки після війни. Ремонт у квартирі ще не робили, тому що немає на це коштів. Чоловік збирає гроші на заміну вікон, адже зараз одне вікно коштує 13 000 гривень. До зими плануємо замінити вікна, а вже потім зробимо основний ремонт квартири, – говорить пані Оксана.

 

 

“Вишенька”

У мікрорайоні “Вишенька” проживає третя частина населення Вінниці, який розташований недалеко від телевежі. Були чутки, що тут повибивало скло не житлових і комерційних будівлях, але підтверджених фактів того журналісти не знайшли. 

Напроти лісу стоїть недобудований торгово-офісний центр (більше 15 років будується), який зовні повністю покритий склом. 

Скло ніде не побито, крім першого поверху з боку будівлі. 

З великою вірогідністю це скло тут хтось спеціально розбив раніше. 

Скло могло розбитися від влучання в нього каменя 

 

Гроші на ремонт житла ніхто поки не дасть

Як з’ясувалось, Вінницька міська рада компенсацій за зруйноване майно від вибухової хвилі надавати не збирається.

Але не всі громади на Вінниччині вчиняють так само. Ми писали  про постраждалий житловий будинок від ракетного обстрілу біля Козятина, де місцеві органи самоврядування оцінили суму пошкоджень у 20 000 гривень. Це звичайно в рази меньше реальної суму руйнувань, але це все рівно якась допомога і краще, ніж нічого.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *