Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » На комунальній землі впритул до будівлі у центрі Вінниці біля смітників будують магазин

На комунальній землі впритул до будівлі у центрі Вінниці біля смітників будують магазин

До ЦГК «Дій!Вінниця» звернулась вінничанка, мешканка центру міста з проханням перевірити хто та що будує упритул до будівлі за адресою вулиця Соборна, 53. За її словами, раніше тут була якась металева конструкція. Вона знаходилась на розі будинку, навпроти сміттєвих баків.  Її знесли та почали копати та заливати бетоном фундамент. «Замість металевої будки будують капітальну будівлю. Крім того, зрізали абсолютно здорову липу для того, щоб не заважала будуватись».

 

Що будують?

Для роз’яснення ситуації Центр надіслав запит щодо доступу до публічної інформації, у відповідь на який отримали копію повідомлення про початок будівельних робіт 14 квітня 2019 року, замовником  яких виступає громадянка Бояльська Інна Олексіївна. В акті йдеться про те, що на вказаному місці відбувається реконструкція  нежитлового приміщення №5 в торговельний заклад безалкогольної групи товарів.  Вид будівництва в документі названо реконструкцією.  Загальна площа об’єкту має скласти 15,2 квадратних метри, об’єм приміщення – 44 кубометри. Воно розраховане на одне робоче місце.

 

Чия земля?

У акті сказано, що підтверджуючі документи, які дають право на користування земельною ділянкою не вимагаються згідно пункту   четвертого статті 34 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності. У цьому пункті йдеться,  що реконструкція, реставрація або капітальний ремонт об’єктів будівництва без зміни зовнішніх геометричних розмірів їхніх фундаментів у плані, на замовлення органів місцевого самоврядування на відповідних землях комунальної власності можуть здійснюватися за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.

 

Хто замовник?

Повертаючись до замовника, в акті вказано, що ним виступає  громадянка Бояльська Інна Олексіївна, а не орган місцевого самоврядування. На якій підставі вона виконує будівельні роботи чи, як вказано в акті реконструкцію, на землі комунальної  власності  невідомо.

У рішенні №835 від 6 квітня 2017 року  йдеться про  передачу в оренду строком на 2 роки 11 місяців об’єкту комунальної власності територіальної громади  міста  одноповерхової  прибудови загальною площею 16 метрів квадратних по вул. Соборна, 53 фізичній особі-підприємцю Бояльській Інні Олексіївні для розміщення торгівельного закладу безакцизної групи товарів.

В рішенні вказано, що вона має провести незалежну експерту оцінку об’єкта та подати її на затвердження виконкому. Після цього мав бути підписаний договір оренди. Його копію у відповіді на запит ми не отримали.

ЦГК «Дій!Вінниця» підготував черговий запит, у якому спробуємо дізнатись відповідь на питання на яких підставах  підприємиця  перебудовує  об’єкт  комунальної власності на комунальній землі.

 

Липа «досягнула вікової межі»

Також нам наддали копію акту обстеження зеленого насадження, а саме дерева липи зі стовбуром 55 сантиметрів. Доки не розпочалось будівництво, вона була здоровим зеленим деревом. А у акті обстеження «вона досягнула вікової межі » і її дозволили зрізати.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *