Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » На листопадовій сесії з розгляду зняли проект рішення «Про створення історико-туристичного комплексу «Замкова гора» у Вінниці

На листопадовій сесії з розгляду зняли проект рішення «Про створення історико-туристичного комплексу «Замкова гора» у Вінниці

В п’ятницю, 26 листопада, у Вінницькій міській територіальній громаді відбулася  чергова 14 сесія Вінницької міської ради 8 скликання. Попередньо був оприлюднений порядок денний, який складався з 53 питань та різного. Як виявилося, без попереднього оприлюднення та надсилання проекту депутатам на цю сесію збирались винести проект рішення «Про створення історико-туристичного комплексу-парку «Замкова гора».

Проект підготовлений громадськими організаціями у порядку місцевої ініціативи. Його зняли з розгляду за заявою доповідача з цього питання голови правління громадської організації «Автомайдан «Вінниччина» Таїси Гайди. Депутатам на сесії не пояснювали у чому суть даного проекту та не зачитали навіть його назву, лише повідомили, що пропонується зняти через те, що не з’явився доповідач. Депутати проголосували за це рішення.

Таїса Гайда подала заяву про перенесення через те, що проект не був оприлюднений у визначені законом строки:

– Порядок публікації проектів рішень, які мають бути розглянуті на поточній сесії міської ради врегульовано законом України «Про доступ до публічної інформації». Зокрема, п.4 статті 15 а саме, що «Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 10 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.».

 

В той же час проект рішення «Про створення історико-туристичного комплексу-парку  «Замкова гора», підготовлений громадськими організаціями на сайті міської ради у відповідному розділі не було завчасно опубліковано, депутати Вінницької міської ради та громадськість міста Вінниці не ознайомлені з проектом рішення тому позбавлені можливості обговорення та звернення до депутатів у своїх округах щодо підтримки проекту рішення.

 

Міський голова згідно наданих йому повноважень забезпечує здійснення в межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади.

 

Тому, звертаємось до Вас, як до представника Вінницької міської ради, з проханням перенести розгляд нашого проекту рішення на сесію міської ради, перед проведенням якої буде завчасно, згідно чинного законодавства опубліковано наш проект рішення, – йдеться у заяві.

Нагадаємо що, у вересні 2020 року три вінницьких громадських організації – “Автомайдан “Вінниччина”, “Вінницька медіа спілка” та “Вінницька обласна громадська організація “Агенція журналістських розслідувань” – розробили проект рішення міської ради. Вони пропонували створити  історико-туристичний комплекс-парку “Замкова гора” за концепцією, яку ще у 2018 році презентували громадськості історики.

Депутати не підтримали проект. Голосування було проведено з порушенням Закону, що підтвердив в лютому 2021 року підтвердив Вінницький окружний адміністративний суд, зобов’язавши міську раду винести проект на повторний розгляд. Вінницька міська рада подала апеляцію, але в її задоволені їм відмовили.

Проект мусять винести на повторний розгляд за рішенням суду, але намагаються зробити це тишком-нишком без розголосу та притягнення уваги громадськості.

 

Головне фото: deputaty.in.ua

Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» . Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *