Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » На місці фонтану у Вінниці відкриють павільйон для продажу квітів

На місці фонтану у Вінниці відкриють павільйон для продажу квітів

«Тепер у Вінниці свої власні фонтани мають я та Порошенко», – жартує місцевий підприємець, продавець квітів на стихійному ринку по Юності, Ігор Безносюк. Він викупив фонтан біля магазину АТБ по проспекту Юності,51, на місці якого зараз триває будівництво. Вінницька міськрада 21 лютого 2019 року затвердила з ним інвестиційний договір, за яким підприємець має побудувати павільйон для продажу квітів.

До редакції звернулись мешканці мікрорайону Вишенька з проханням з’ясувати, чому на місці фонтану по Юності спорудqжують будівлю. Паспорту об’єкту на будівництві немає.

– Коли територію фонтану огородили забором, ми подумали, що нарешті розпочалась його реставрація. Проте, коли огорожу зняли, і ми побачили на фундаменті фонтану каркас магазину, здивуванню не було меж, – розповідає вінничанка Лілія.

У 2016 році мешканці Вінниці написали петицію, де пропонували провести реконструкцію фонтану на проспекті Юності біля супермаркету АТБ. В петиції зазначали, що він знаходиться на шляху до садиби М.І. Пирогова, куди приїздить багато туристів, і своїм занедбаним виглядом псує перше враження про місто. Авторка петиції, як варіант вирішення проблеми пропонувала міській раді від імені Вінницької громади звернутися до власників супермаркету АТБ, а також інших комерційних підприємств, які знаходяться поблизу згаданого об’єкту з проханням проспонсорувати даний проект. Він знаходиться на прилеглій до них території, і від такого благоустрою вони також тільки виграють. Проте петиція набрала 131 голос з 350 необхідних, і не була розглянути міською радою.

Фото: depo.vn.ua

Ми надіслали запит до вінницької міської ради та попросили надати документи, у яких міститься інформація щодо будівництва. У відповідь отримали копію інвестиційного договору, затвердженого між виконкомом міськради та фізичною особою підприємцем Ігорем Безносюком.  У договорі зазначено Ігор Безносюк зобов’язується прийняти об‘єкт інвестування – фонтан з елементами благоустрою (підпірна стінка та клумба) на проспекті Юності (біля будинку № 51) у Вінниці для встановлення групи тимчасових споруд загальною площею орієнтовно 120 квадратних метрів, призначених для торгівлі квітами.

Для того, щоб отримати право споруджувати тимчасовий павільйон на місці старого фонтану, Ігорю довелось викупити його у міста з комунальної власності та заключити договір земельного сервітуту. За документами, грошова оцінка майна, а це фонтан, підпірна стінка та клумба становлять майже сто тринадцять тисяч гривень.

– Нас запросили в міську раду та запропонували за свої кошти збудувати павільйон для продажу квітів. Ми викупили напівзруйнований фонтан, який не можливо було відновити. Планували побудувати на його місці павільйон за місяць, але роботи трохи затягнулись. – каже Ігор Безносюк.

За його словами, місцева влада звернулась до нього невипадково, а тому що Ігор неодноразово писав звернення разом з іншими продавцями з проханням організувати цивілізований простір для продажу квітів замість стихійного ринку. Квітковий бізнес – це сімейна справа родини Безносюків,  якою вони займаються вже багато років. Самі вирощують більшість продукції та продають.

Фото: підприємець,Ігор Безносюк 

Спочатку квітковий павільйон планувався міською владою позаду стихійного ринку, на клумбі. Ділянці був присвоєний кадастровий номер та заключений договір оренди землі. Проте виявилось, що на цій ділянці будувати нічого не можна, тут проходять газові комунікації.

На запитання, як реагують люди на знищення фонтану та побудову павільйону, Ігор Безносюк каже:

 – Бабусі підходили, запитували, що тут буде. Ми пояснювали, що тут будується квітковий павільйон. Деякі реагували добре, казали, що нарешті буде чисто та не буде шуму під вікнами. Деякі реагували негативно. Скільки людей, стільки й думок – каже підприємець. – Фонтан відновити було вже не можливо – все згнило та зруйнувалось. Коли будівельники витягували залишки фонтану, все фотографували, щоб були докази.

Підприємець розповідає, що у павільйоні буде вісімнадцять постійних робочих місць та декілька соціальних для «бабусь», що іноді продають свої домашні квіти. Павільйон планують відкрити в кінці травня.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *