Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » На останній сесії «стратеги Гройсмана» заявили сім конфліктів інтересів

На останній сесії «стратеги Гройсмана» заявили сім конфліктів інтересів

На засіданні сесії, що відбулась у п’ятницю, 30 квітня, депутати затвердили створення нового комунального підприємства та статут нового дитячого садочку на 110 місць, прийняли інтеркультурну стратегію, затвердили стратегії партнерства між вінницькою міською радою та  громадськими організаціями та поповнили статутний капітал «Вінницяміськтеплоенерго» на 46 мільйонів. І по традиції, депутати оголошували конфлікт інтересів.

Конфлікт інтересів депутата Абушева

Депутат від «Української стратегії Гройсмана» Абушов Теймур Аловсат Огли заявив конфлікт інтересів у 32 питанні, що стосується виділення земельних ділянок його родичам. Депутати проголосували за укладення  договору на встановлення земельного сервітуту на ділянки, де у нього розташовані магазини продажу квітів на зупинках громадського транспорту на проспекті Коцюбинського, Абушову Аловсату Сардаром Огли. Він має спільне підприємство ТОВ «Універсалавіа» з діючим депутатом. Раніше земельні ділянки  були у нього в оренді.

Ще з однією родичкою депутата, Ольгою Абушовою, дозволили укласти договір земельного сервітуту на ділянку, де знаходиться магазин квітів по вулиці Київська. У Ольги Абушової також є квітковий магазин на вулиці Пирогова

 

Земельна ділянка для фірми Порошенка

У цьому ж питанні проголосували за укладення договору про встановлення земельного сервітуту з АТ «Страхова компанія «Країна» на земельну ділянку площею чотири сотки, для будівництва і обслуговування паркінгів та автостоянок на землях житлової та

громадської забудови  біля багатоквартирного житлового будинку на вулиці Князів Коріатовичів,168.

АТ «Страхова компанія «Країна» була створена у 1994 році. Компанія має статутний капітал майже у 85 мільйонів гривень, та основний вид діяльності –  «Інші види страхування, крім страхування життя».

Кінцевим беніфіціарним власником, який має вирішальний вплив голосу, та 49.99  відсотків частки статутного капіталу в юридичній особі – 5-й президент України Петро Порошенко.

Підприємство має зареєстровані чотири торгові марки, серед яких значаться «My Pet» – організація сімейних свят для домашніх улюбленців та страхування для домашніх улюбленців – «Котик-песик».

До групи «Укрпромінвест» входять такі відомі в Україні підприємства як: «Рошен», «Рідна марка», промислово-інвестиційний холдинг «Богдан», ВАТ «Черкаський автобус», Луцький автомобільний завод. ЗАТ «Укрпромінвест» також став співзасновником нової структури — свого фактичного наступника. Крім того, «Укрпромінвест» є засновником більше двох десятків ТОВів, ВАТів, корпорацій, спільних підприємств, філій. Серед них  «Агрофірма «Крижопіль», «Вінницька Цукерка», «Футбольний клуб „Вінниця“», Телерадіокомпанія «Експрес-інформ», ВАТ «Молочноконсервний комбінат», ВАТ корпорація «Автосервіс — Україна», комерційний банк «Мрія», тощо.

 

Екс-депутатові Тихонюку продають землю

Колишньому депутату Вінницької міської ради Миколі Тихонюку 35 питанням  дозволили продати земельну ділянку у понад дві сотки біля його будинку на вулиці Олександра Кошиці, 38-А. Вартість ділянки – сто сорок одна тисяча чотириста одинадцять гривень. Ціна одного квадратного метру – 654 гривні.

             Цією ділянкою  Микола Тихонюк  користується уже багато років. Відповідно до кадастру, вона  йому не належала. Отже, факт забудови цієї ділянки є самозахопленням, і депутати його узаконили своїм рішенням.

 

Конфлікти інтересів по оренді комунального майна

У 40  питанні конфлікт інтересів заявили одразу три депутати від «Української стратегії Гройсмана» – Світлана Ярова, Дмитро Мира, Андрій Піжевський.

Проголосувавши за це питання депутати внесли зміни до рішення Вінницької міської ради від 25.09.2020р. №2433 «Про затвердження Переліку підприємств, установ, організацій, що надають соціально-важливі послуги населенню та яким буде продовжуватись оренда об’єктів комунальної власності Вінницької міської об’єднаної територіальної громади без проведення аукціону»,

Світлана Ярова є директоркою КП «Вінницький муніципальний центр інновацій», Дмитро Мирадиректором КЗ «Центр підліткових клубів за місцем проживання», але в рішенні нам не вдалось знайти цей чи інший дотичний до нього заклад, Андрій Піжевськийвласник приватної гімназії «Дельфін» та  креативного простору «Артинов».

Окрім того, Світлана Ярова оголосила конфлікт інтересів ще по двом питанням. У 4 питанні порядку денного депутати вносили зміни до статуту «Вінницького муніципального центру інновацій», додавши пункт про кількість співробітників. 50 питання стосувалось того ж таки комунального підприємства. Три приміщення, що є на балансі цього КП внесені до переліку нерухомого комунального майна, яке можна взяти в оренду без проведення аукціону для потенційних орендарів.

 

Конфлікт інтересів депутата Терліковського

Прголосувавши за 54  питання, депутати дозволили викупити  за кошти бюджету громади з приватної власності товариства з обмеженою відповідальністю «Теплокомуненерго Маяк ЛТД» в комунальну власність земельні ділянки розташовані за адресою: вул. Воїнів-Інтернаціоналістів, 2Е  (площі: 0,0155 га, 0,3428 га; кадастрові номери: 0510100000:02:037:0087; 0510100000:02:037:0089). Вартість – два мільйони дев‘ятсот двадцять п‘ять тисяч чотириста вісімдесят гривень.

Також за кошти бюджету викуповують майно підприємства за майже 9 мільйонів гривень. Депутат від «Української стратегії Гройсмана» Вячеслав Терліковський заявив конфлікт інтересів, оскільки є заступником голови правління ПРАТ «Вінницький завод «Маяк».

Новини Вінниці / Заступник голови правління ПрАТ «Вінницький завод «Маяк», Вячеслав Терліковський: «Прагну зробити все, аби молодь і фахівці не бажали виїхати закордон, а розвивались тут, на своїй батьківщині»

Джерело: naparise.com

 

Головне фото: Анастасія Демянчук

Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *