Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » На ознайомлення із проектом бюджету-2017 вінничанам дали дві доби

На ознайомлення із проектом бюджету-2017 вінничанам дали дві доби

gromadski-sluhannya-foto2«Три в одному». Під таким умовним гаслом 13 грудня пройшли громадські слухання з обговорення проектів рішень Вінницької міської ради «Про виконання Програми економічного і соціального розвитку м.Вінниці на 2016 рік та затвердження Програми економічного і соціального розвитку м.Вінниці на 2017 рік» та «Про міський бюджет на 2017 рік». Хоча кожне з питань, зважаючи на актуальність, було гідне окремого зібрання.
Анонс слухань з`явився на офіційному сайті ВМР ще 2 грудня.

gromadski-sluhannya-foto

Натомість тексти проектів – лише 11. Зважаючи на обсяги інформації, такий проміжок часу був явно замалий, аби не просто поверхньо ознайомитися із документами, а проаналізувати їх.
Не були розраховані на детальний аналіз і брошури «Міський бюджет міста Вінниці на 2017 рік» та «Програма економічного та соціального розвитку Вінниця-2017», які учасники слухань отримували після реєстрації.

dsc02863

dsc02864

До речі, потрапити до зали вони могли абсолютно вільно: достатньо було лише сказати співробітнику міськради біля турнікету, що йдеш на слухання, – і турнікет одразу спрацьовував на «вхід». Натомість при реєстрації фіксувалися не лише прізвище, ім`я та по-батькові, домашня адреса та також номер паспорта, а й навіть дата народження. Щоправда, останні два пункти були не обов`язковими.
Таким чином, зала, розрахована на 50, вмістила близько сотні осіб, серед яких можна було помітити і депутатів міськради, і громадських активістів, а не лише традиційних представників бюджетної сфери або структур, наближених до влади.
За регламентом, на доповіді з питань порядку денного було відведено до 20 хвилин на кожну, на запитання та обговорення – близько півгодини.
Родзинкою слухань стало запитання, адресоване директору департаменту фінансів Наталії Луценко щодо того, чи є директор Вінницької транспортної компанії Михайло Луценко її родичем. На що чиновниця відповіла «Ні, не родич. Просто чоловік».
Також на слуханнях пролунала пропозиція голови ГО «Філософія серця» Юлії Григи провести аудит комунальних підприємств. Представники влади пообіцяли подумати над цим питанням. Як довго і хто саме думатиме – при цьому не уточнили.
А ось депутата міськради Ганну Давиденко до слова не допустили, хоча вона і надіслала відповідний депутатський запит.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *