Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » На сесії вінницькі депутати мають нарешті ліквідувати комунальне підприємство, яке давно не працює та «їсть» бюджет

На сесії вінницькі депутати мають нарешті ліквідувати комунальне підприємство, яке давно не працює та «їсть» бюджет

Після літніх канікул, завтра, 28 серпня, депутати знову зберуться на чергову сесію вінницької міської ради. На розгляд засідання винесено 65 питань і різне.

Міські обранці мають затвердити звіт щодо виконання бюджету Вінницької міської об’єднаної територіальної громади за І півріччя 2020 року, продовжити термін реалізації Програми регулювання чисельності тварин та додати до переліку об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації способом аукціону нежитлову будівлю площею 230 квадратних метрів за адресою Шевченка 2а.

Також депутати мають затвердити Статут в новій редакції КП «Вінницяміськтеплоенерго» у якому передбачено збільшення статутного капіталу підприємства на 62 мільйони гривень. Загалом, статутний капітал КП «Вінницяміськтеплоенерго» тепер складатиме майже 736 з половиною мільйонів гривень

Серед переліку питань, що пропонуються до розгляду, є проект рішення «Про припинення комунального підприємства «Вишенькаміськтеплоенерго» шляхом його ліквідації», затвердженний виконкомом Вінницької міськради 18 червня 2020 року.

Ліквідовувати підприємство буде комісія у складі його нової директорки Тетяни Підгурської, директора департаменту енергетики, транспорту та зв’язку Михайла Варламова та начальниці відділу-головної бухгалтерки відділу бухгалтерського обліку та фінансової звітності департаменту енергетики, транспорту та зв’язку Вінницької міської ради Таїси Огородник.

Нагадаємо, у грудні 2019 року Виконком вінницької міськради вже приймав рішення про ліквідацію цього підприємства. Але, до винесення на грудневу сесію він не дійшов.

За інформацією «20 хвилин», у грудні 2019 році директор департаменту енергетики, транспорту та зв’язку Михайло Варламов коментував причини ліквідації

— Місту вигідніше мати у власності тільки одне підприємство («Вінницяміськтеплоенерго» або «ВМТЕ» – авт.), яке займатиметься теплопостачанням. Погодити ліквідацію «Вишенькаміськтеплоенерго» має ще сесія міськради. Якщо це рішення підтримають, то думаю, процедура припинення діяльності юридичної особи не буде довготривалою: фактично, у цього КП немає багато майна, яке мають передати чи списати з балансу, — прокоментував тоді Михайло  Варламов.

Тоді, згідно проекту рішення, головою ліквідаційної комісії був екс-очільник підприємства Максим Білик. 3 березня 2020 року, розпорядженням міського голови Сергія Моргунова, Максима Білика було звільнено з посади директора КП «Вишенькаміськтеплоенерго» за згодою сторін. За інформацією аналітичної системи YouControl, у квітні 2020 року Максим Білик став генеральним директором КП «Вінницяміськтеплоенерго».

Як повідомляло «Vlasno.info», Максим Білик, перебуваючи на посаді директора КП «Вишенькаміськтеплоенерго» за 2018 рік задекларував понад 45 тисяч гривень заробітної плати. Оскільки, згідно з даними офіційного сайту ВМР, директором «Вишенькаміськтеплоенерго» його було призначено 4 грудня 2018 року, можна припустити, що ці кошти він отримав за неповний місяць.

16 липня 2020 року виконкомом вінницької міськради був затверджений уточнений фінансовий план КП «Вишенькаміськтеплоенерго». Фінплан, який виконком затвердив 26 березня 2020 року, втратив чинність. Як бачимо з пояснювальної записки до уточненого фінплану на 2020 рік, видатки з місцевого бюджету на підприємство збільшили на 133,3 тисячі гривень на виплату заробітньої плати.

Утім, у відповіді Вінницької міської ради на запит Vlasno.info, датованій 23 грудня 2019 року, повідомляється що, КП «Вишенькаміськтеплоенерго» на надає жодному об’єкту міста Вінниці послуг з централізованого теплопостачання та гарячого водопостачання.

Також у нього відсутні абоненти, котельні та теплові мережі. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що з того часу працівники підприємства отримували зарплатню з бюджету міста,  не приносячи жодної користі мешканцям територіальної громади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *