Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » На сесії вінницькі депутати затвердять чергові зміни в план зонування, продадуть землю родині Ткачуків та дозволять без аукціону віддати в оренду «Імперіал»

На сесії вінницькі депутати затвердять чергові зміни в план зонування, продадуть землю родині Ткачуків та дозволять без аукціону віддати в оренду «Імперіал»

За розпорядженням міського голови дев’ята сесія вінницької міської ради 8 скликання відбудеться завтра, 28 травня 2021 року, о 10.00 годині в залі засідань міської ради. Засідання обіцяє бути недовгим, адже на розгляд сесії виносяться лише 37 питань порядку денного та різне.

Серед них депутати мають затвердити проект рішення про ліквідацію комунального підприємства «Добродій», зменшити статутний капітал КП «Вінницька міська аптека», затвердити новий порядок використання коштів за оплату фактично виконаних обсягів пасажироперевезень та заслухати виконання міського бюджету за І квартал 2021 року.

 

Пайова участь

Третім питанням порядку денного депутати мають внести зміни до рішення, яким регулювалась пайова участь у розвитку інфраструктури міста. Справа у тому, що з 1 січня 2021 року в Україні  набув чинності Закон №132-IX від 20.09.2019 року, яким повністю скасовано пайову участь у розвитку інфраструктури будь якого населеного пункту.

У проекті рішення, за яке мають проголосувати депутати вказано, що «до пайової участі залучаються замовники, які розпочали будівництво об’єктів на території Вінницької міської територіальної громади до 31.12.2020 року включно».

 

Конфлікт інтересів

27 питанням депутати мають затвердити проект рішення, яким передбачено продаж земельної ділянки площею 0,0109 га. За майже 100 тисяч гривень. За висновком експертної оцінки землі, яка була проведена 7 травня, вартість одного квадратного метра становить 883 гривні 24 копійки.

У проекті рішення вказано, що на земельній ділянці розташовані об’єкти майна, які належать покупцеві ділянки – ТОВ «АЙ.ДЖ.ТІ. ЕНД ДІ. КОМП’ЮТЕРС». Згідно кадастрової карти, цю ділянку підприємство орендує з вересня 2020 року, при чому орган, який здійснив державну реєстрацію права (в державному реєстрі прав) – Якушинецька сільська рада Вінницького району. Хоча сама ділянка, як і юридична адреса підприємства знаходяться у Вінниці.

За інформацією аналітичної системи Youcontrol, компанія ТОВ «АЙ.ДЖ.ТІ. ЕНД ДІ. КОМП’ЮТЕРС» була заснована у серпні 2005 року Євгеном Дьомкіним та відомими у Вінниці бізнесменами та депутатами – братами Ткачуками – Ігорем та Геннадієм. З 2016 року засновниками та беніфіціарами підприємства значаться Ткачук Віталій Ігорович, син чинного депутата Вінницької міськради Ігора Ткачука та Ткачук Ігор Геннадійович, син Геннадія Ткачука.

Статутний капітал підприємства становить два мільйони гривень. Основний вид діяльності – Роздрібна торгівля комп’ютерами, периферійним устаткованням і програмним забезпеченням у спеціалізованих магазинах.

 

Зміни до плану зонування

Депутати також мають затвердити проект внесення змін до Плану Зонування за результатами громадських слухань, які відбулись 18 травня. Про те, які саме зміни вносять до Плану Зонування, у проекті рішення немає.

 

«Імперіал» готують до оренди

Одним з останніх питань, депутати мають внести комунальну будівлю за адресою: Хлібна,1 (літ. Е) до Переліку нерухомого майна, щодо якого прийнято рішення про передачу в оренду без проведення аукціону за заявами потенційних орендарів.

Мова йде про відомий колись ресторан «Імперіал», що знаходиться у Центральному парку міста. Колишній ресторан межує з «луна-парковою» ділянкою та майбутнім будівництвом багатофункціонального комплексу по Магістрацькій.

Нагадаємо, у січні 2020 року міські депутати прийняли рішення, яким внесли зміни до «Переліку об’єктів інвестування, по яких інвестор визначається шляхом проведення конкурсу».

До переліку додали  нежитлову будівлю (літ. Е) за адресою Хлібна,1  та нежитлові будівлі комплексу літ. Б,В,Г,Д та огорожу за адресою Оводова,1 (Маєток Кумбари).

Оскільки за адресою парку Хлібна,1 у переліку об’єктів комунальної власності перебуває близько десяти будівель, журналісти отримали на запит усі технічні паспорти на них.

Лише таким чином вдалось дізнатись, яку саме будівлю під літерою Е внесли у перелік об’єктів інвестування. Виявилося, що інвестору планують віддати будівлю танцювальної зали Центрального парку. Вінничани знають її як ресторан «Імперіал» та кафе «Пікова дама». 

Ця будівля була побудована у 1952 році для потреб сільськогосподарських виставок та виставок народного образотворчого мистецтва. В 90-ті роки тут з’явилось кафе “Пікова дама” та ресторан “Імперіал”. 

Фото: Facebook – Alexandr Loginov

Зараз будівля знаходиться в занедбаному стані, ресторан та кафе вже давно не функціонують.

 

Головне фото: Анастасія Демянчук

Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *