Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » На Вінничинні райрада заборонила журналісту відеозйомку сесії

На Вінничинні райрада заборонила журналісту відеозйомку сесії

148033892025 листопада Теплицька районна рада (Вінницька область) заборонила вести журналісту вінницької Агенції журналістських розслідувань Віктору Рисю відеозйомку сесії. За таке рішення проголосували 23 депутати. Про це ІМІ повідомила керівниця Агенції журналістських розслідувань Інга Фляжнікова, яка також надала відео з сесії.

З пропозицією заборонити журналісту відеозйомку виступив один з депутатів райради, якому не сподобалось, що ведеться зйомка.

Як видно на відео, він закрив рукою об’єктив камери журналіста. У відповідь журналіст запитав, чому йому забороняють зйомку, на що депутат запропонував йому купити ліцензію на зйомку.

Голова районної ради Василь Романюк спочатку зазначив, що для заборони на зйомку немає підстав, оскільки у журналіста є відповідне посвідчення. Також він наголошував, що законодавством передбачено, що сесії райради є відкритими, в тому числі і можна вести відеозйомку. 

Проте згодом голова райради поставив на голосування питання про дозвіл бути на сесії журналістам, активістів та членам громади, але без права вести війдеозйомку.

“Є спірне питання, визначитися з ним на даний час немає можливості, Оскільки треба робити перерву в сесії, щоб засіла регламентна комісія, вивчила це питання. Тому дану сесію ми не знімаємо, а на наступну сесію регламентна комісія вивчить, долучить всі документи, які необхідно, і тоді ми змушені – хочемо, не хочемо, – законом передбачено, що це все відкрито, і має бути доведено до відома населення, в тому числі і для відйозмоки. Тому голосуємо, щоб всі присутні в залі були присутні (на сесії – ред.)”, – сказав голова райради.

Як повідомила керівниця агенції Інга Фляжнікова, після того, як було заборонено вести зйомку, журналіст вимушений був виключити камеру і припинити зйомку.

Однак журналіст звернувся у поліцію з заявою про перешкоджання журналістській діяльності, додала Фляжнікова.

“Віктор Рись зателефонував до мене та повідомив про рішення сесії районної ради, на якому йому, як журналісту нашої агенції, заборонили проводити відеозйомку на сесії Теплицької районної ради. Таке рішення прийняли депутати. Голова райради попередив депутатів, що голосуючи за це вони, порушують закон, але поставив питання на голосування. Я порадила Віктору написати заяву в поліцію про перешкоджання журналістській діяльності. Заяву в нього прийняли, але чи внесли її у ЄРДР поки що невідомо”, – сказала Фляжнікова.

Медіа-юрист ІМІ Роман Головенко заявив, що у райради не було правових підстав обмежувати зйомку на сесії.

“Право на зйомку “прив’язане” до права присутності на сесії ради, це ж не судове засідання. Таке право належить усім, а не лише журналістам. Тому не було правових підстав обмежувати зйомку на сесії, якщо засідання є відкритим, це стосується зйомки сесії, але не окремих депутаів”, – зазначив Роман Головенко.

Джерело: Інститут Масової Інформації 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *