Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Найбільше конфліктів інтересів вінницьких депутатів пов'язані з муніципальною землею

Найбільше конфліктів інтересів вінницьких депутатів пов’язані з муніципальною землею

З початку 2018 року на сесійних засіданнях Вінницької міської ради депутати одинадцять разів повідомляли про конфлікт інтересів. Про це повідомили експерти ГО “Антикорупційний штаб”.

Конфлікт інтересів – це суперечність між особистими інтересами особи або її близьких та її службовими повноваженнями, що може вплинути на об’єктивність або неупередженість прийняття нею рішень. Для врегулювання конфлікту інтересів, депутати або головуючий мусять повідомити про наявність особистої зацікавленості депутата під час розгляду рішення, що фіксується у протоколі, а сам депутат має утриматись від голосування.

Аналіз протоколів сесій Вінницької міської ради за 2018 рік дав можливість прослідкувати, як депутати виконували вимоги закону. Слід констатувати, що за проаналізований період про наявність конфлікту інтересів заявили 8 депутатів, тобто 15% всього депутатського корпусу. Загалом ними було зроблено заяви про наявність у них конфлікту інтересів  11 разів під час прийняття рішень на сесійних засіданнях міськради.

У фракційному розрізі, декларували власний конфлікт інтересів 4 представників БПП “Солідарність” (Андрій Андреєв, Андрій Очеретний, Ігор Ткачук, Олег Стукан), 2 представників фракції Вінницька Європейська стратегія (ВасильТерліковський,  Віктор Шеншин), та по одному представнику Батьківщини (Микола Тихонюк) та Свободи (Василь Паненко).

Серед зазначених обранців рекордсменом у кількості заяв про наявність конфлікту інтересів став Олег Стукан через його зв’язок з ТОВ “Будмонтажпроект”, де він працює комерційним директором. За півроку депутат 4 рази мав особистий інтерес у рішеннях, які приймаються міськрадою. Так, 30 березня міська рада затвердила проект землеустрою на двох невеликих ділянках для будівництва і обслуговування будівель торгівлі на Соборній, 35 та Кропивницького, 1а, 25 травня міськрада прийняла рішення про припинення дії договору земельного сервітуту на тій же Соборній, а 26 січня фактично змінила генпідрядника будівництва житлового будинку на Маяковського, 138 в межах Програми “Муніципальне житло м. Вінниця”, затвердивши зміни до договору між попереднім генпідрядником і ТОВ “Будмонтажпроект”.

Депутат Андрій Очеретний двічі повідомляв про конфлікт інтересів – і також через зв’язок із забудовником. Так, Очеретний працює заступником генерального директора Концерну “Поділля”, який двічі протягом півроку передавав на баланс міста водопровідні мережі з каналізацією та лінію зовнішнього освітлення поблизу зведених забудовником об’єктів, що затверджувалось міською радою.

Василь Терліковський, який працює генеральним директором і головою правління ПрАТ “Вінницький завод “Маяк” також заявляв про конфлікт інтересів при передачі майна, а саме обладнання, тепломереж та лічильників дочірнього підприємства “Теплокомуненерго Маяк” ПрАТ “Маяк” на баланс міста.

Але як завжди найбільше приватних інтересів депутатів зосереджено навколо розпорядження муніципальною землею.  Тому найбільша кількість заяв про конфлікт інтересів мала місце під час розгляду земельних справ.

За півроку в протоколах засідань сесій Вінницької міської ради про конфлікт інтересів під час розгляду земельних питань повідомили – Василь Паненко, якому виділили землю для будівництва гаража, Микола Тихонюк, чиєму ПП “Океан-1” відвели 18 соток поблизу вокзалу для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, Ігор Ткачук, адже його мамі дозволили змінити цільове призначення ділянки з “індивідуального садівництва” на “будівництво і обслуговування житлового будинку”, що легалізовує забудову в цьому місці.

Також конфлікт інтересів був у  Віктора Шеншина, коли міськрада дозволила ЗЕА “Новосвіт”, де працює депутат, змінити цільове призначення двох земельних ділянок загальною площею понад гектар (42 сотки та 60 соток за адресами вул. Магістратська, 158 та пров. Станіславського, 16) з “обслуговування” на “будівництво та обслуговування інших будівель громадської забудови”.

Також перестрахувався і Андрій Андреєв, заявивши про конфлікт інтересів при прийнятті рішення про зменшення кількості орендаторів земельної ділянки, яку співорендує компанія ТОВ “Трейдленд”, де працює депутат разом зі своєю дружиною.

Довідково: Експерти “Антикорупційного штабу” проводять постійний моніторинг рішень місцевих рад за допомогою сайту “Приховані інтереси”, який у лічені хвилини допомагає виявляти рішення, що приймаються на користь компаній, пов’язаних з депутатами місцевих рад.

За матеріалами: ГО “Антикорупційний Штаб” 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *