Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » «Не компасіруйте мозги» - армійців допекли численними скаргами на Prozorro

«Не компасіруйте мозги» – армійців допекли численними скаргами на Prozorro

Армійців, що називається “дістали” численними скаргами та вимогами на сайті публічних закупівель Prozorro.

«Якщо Ви дійсно серйозна організація не компасіруйте мозги, краще подайте цінову пропозицію представте своєчасно зразок та виграйте торги!», – так завершується текст рішення тендерного комітету військового підрозділу з Бару у відповідь на вимогу претендента на тендер із очікуваною вартістю у 6 300 000 гривень.

Тендер з придбання 41 комплекту моторів до надувних човнів для військової частини А0853, зірвано вже вдруге за останній місяць.

Відповідно до публічної інформації на Prozorro місяць тому військова частина вже майже придбала мотори.

«Якщо Ви дійсно серйозна організація не компасіруйте мозги, краще подайте цінову пропозицію представте своєчасно зразок та виграйте торги!»

Поставити специфічний товар військовим пропонувало ТОВ “Аспект” з міста Шостка Сумської області.

Підприємство вже очікувало рішення тендерного комітету. Втім, організатор торгів скасував закупівлю із очікуваною вартістю у

6 800 000 гривень. Нібито через зменшення видатків.

Однак вже за десять днів, 25 травня, військова частина оголосила закупівлю моторів вдруге. Щоправда, у більш економному варіанті, із очікуваною вартістю на півмільйона гривень дешевше.

За тендерною документацією планувалось, що обладнання поставлять з 15 червня по 31 серпня. Втім, і повторні торги не відбулися.

Проігнорували чи розлякали?

Як зазначено на сайті Prozorro, тендерні пропозиції за даним оголошенням не подав жоден учасник. Втім, підприємства, які виявили цікавість до тендеру, припускають, що така ситуація невипадкова. Підтвердженням тому є чимала кількість скарг та вимог до тендерного комітету.

Один за одним потенційні претенденти на тендер вимагали внесення змін та скаржились на вимоги, зазначені у тендерній документації. Вони, на їх думку, обмежували конкуренцію та призводили до дискримінації учасників торгів.

Зокрема, у своїй вимозі ТОВ фірма “БРІГ ЛТД” з міста Харків зазначила, що “прописані технічні вимоги, обсяг лотів та умови поставки двигунів чітко вказують на заздалегідь визначеного конкретного постачальника та відсікають інші можливі моделі двигунів інших виробників та постачальників.”

“БРІГ ЛТД” не погодилась із гарантійним терміном експлуатації товару у щонайменше три роки.

Різними відомими в світі виробниками підвісних двигунів максимальний гарантійний термін при професійній експлуатації переважно встановлюється до 12 місяців, що не позначається на якості та надійності виробів. Пропонуємо змінити гарантійний термін на 12 місяців для посилення конкуренції за участю виробників відомих світових брендів”, – зазначила ТОВка у своїй вимозі.

Вибір без вибору

Потенційні учасники торгів вимагали внести зміни до тендерної документації, що стосувалися як строків поставки товару, гарантійного терміну експлуатації товару, так і уточнення його технічних характеристик.

Означена вами в технічних умовах продукція (її конфігурація) є дещо екзотичною для ринку України. Тобто в Україні вона відсутня, а враховуючи кількість, можна стверджувати, що вона відсутня у вільному для замовлення стані навіть у виробників. Такі умови обмежують участь у тендері багатьох, якщо не всіх, українських представників виробників підвісних човнових моторів.”, – йшлося у вимозі одного з підприємств.

Втім, відповідь тендерного комітету була чітка: мотори потрібні у липні-серпні. На зимовий період даний товар не актуальний.

Щодо уточнення технічних характеристик замовник торгів зазначив, що в технічних вимогах вказаний діапазон параметрів товару з метою недопущення дискримінації учасників торгів та уникнення обмежень в конкуренції.

Втім, київське ТОВ “Водно-моторний центр” з цією думкою не погодився. Відповідність мотора специфікації човна, на який він має бути встановлений, не може вважатися обмеженням конкуренції, – зазначив учасник.

Все за законом

У своїх відповідях на вимоги та скарги тендерний комітет зауважив, що керувався Законом України «Про публічні закупівлі». А щодо умов поставки товару зазначив: “Дана група товару відноситься до категорії товарів загального користування, тому якщо Ви серйозна фірма і володієте відповідним статутним капіталом, то поставка даної групи товару не є проблемою для Вас.”

Серед іншого наостанок тендерний комітет радив “нав’язливим” учасникам зайти в мережу інтернет та вивчити дану групу товару.

«Дуже раджу ВАМ зайти в мережу інтернет вивчити дану групу товару!»

Ми вирішили дізнатися, чим же займаються підприємства, які так цікавились тендером військової частини з Вінниччини. Отже, за інформацією Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ТОВ Фірма “БРІГ ЛТД” має кведи, що дозволяють займатися ремонтом і технічним обслуговуванням суден і човнів, будуванням прогулянкових і спортивних човнів. Втім, основний вид діяльності підприємства – неспеціалізована оптова торгівля.

Попри свою назву ТОВ “Водно-моторний центр” не володіє кведами, що мають відношення до суднобудування чи їх ремонту. Втім, основний вид діяльності підприємства — також неспеціалізована оптова торгівля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *